Голова МЗС Росії Лавров заявив, що “Гітлер мав єврейську кров”, а “найзапекліші антисеміти, як правило, євреї”

Дата: 02 Травня 2022
A+ A- Підписатися

Очільник МЗС Росії Сергій Лавров вдався до антисемітизму та поширення конспірологічних теорій. Він заявив, що “Гітлер мав єврейську кров”, а “найзапекліші антисеміти, як правило, євреї”. 

Про це Лавров сказав у розгорнутому інтерв’ю телекомпанії Mediaset, заснованій експрем’єр-міністром Італії Сільвіо Берлусконі. В Ізраїлі заявили, що чекають на вибачення, а російського посла викликали у МЗС країни. 

Так, у російського міністра запитали про те, як звинувачення у “нацифікації” України можливі, якщо президент Володимир Зеленський – єврей. 

“Він (Зеленський) висуває аргумент: яка може бути нацифікація, якщо він єврей. Можу помилитися, але Гітлер теж мав єврейську кров. Це абсолютно нічого не означає. Мудрий єврейський народ каже, що найзапекліші антисеміти, як правило, євреї. “У сім’ї не без виродка”, як у нас кажуть”, – відповів Лавров, згідно з розшифровкою на сайті російського МЗС. 

Голова МЗС Ізраїлю Яїр Лапід відреагував на слова Лаврова. Він назвав їх “грубою історичною помилкою”, а також обурливими і такими, “які не можна пробачити”.

“Сказати, що Гітлер був євреєм, все одно що сказати, що євреї вбивали самі себеНацисти переслідували євреїв, тільки нацисти були нацистами, лише нацисти здійснювали систематичне знищення єврейського народу”, – підкреслив він.

Лапід додав, що Ізраїль чекає на вибачення від російського міністра закордонних справ і викликає російського посла в МЗС.

Слова Лаврова засудили й інші ізраїльські політики та громадські організації. Так, голова меморіалу Голокосту “Яд ва-Шем” Дані Даян сказав, що Лавров перетворив “жертв на злочинців, висунув абсолютно хибне твердження про те, що Гітлер був єврейського походження”. 

Даян також виступив проти того, щоб називати українців “нацистами”, заявляючи, що це “спотворює термін і завдає шкоди жертвам нацизму”. 

Заступник міністра економіки Ізраїлю та депутат від партії МЕРЕЦ Яір Голан заявив, що слова Лаврова є хибними за фактом та антисемітськими по суті, а також відображають те, чим є російська влада.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба висловив схожу думку. Він відреагував на висловлювання Лаврова у своєму твіттері: 

“Лавров не зміг приховати глибоко вкорінений антисемітизм російських еліт. Його огидні висловлювання образливі для президента Зеленського, України, Ізраїлю та єврейського народу. У більш широкому плані вони демонструють, що сьогоднішня Росія сповнена ненависті до інших народів”. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: