Міжнародний кримінальний суд визнав анексію Криму наслідком збройного конфлікту

Дата: 15 Листопада 2016
A+ A- Підписатися

Міжнародний кримінальний суд вважає ситуацію в анексованому Криму рівнозначною міжнародному збройному конфлікту між Україною і Росією.

Про це йдеться в щорічному звіті попереднього розслідування прокурора Міжнародного кримінального суду, текст якого є в розпорядженні Центру інформації про права людини. 

Наголошується, що канцелярія прокуратури трибуналу розглянула звернення України про розслідування цієї ситуації.

“Згідно з останніми даними, ситуація на території Криму і Севастополя рівнозначна міжнародному збройному конфлікту між Україною і Російською Федерацією. Цей міжнародний збройний конфлікт почався не пізніше 26 лютого, коли Російська Федерація задіяла особовий склад своїх збройних сил для отримання контролю над частинами території України без згоди уряду України”, – сказано в звіті Гаазького трибуналу.

Право міжнародних збройних конфліктів застосовується до цієї ситуації і після 18 березня 2014 року в тій мірі, в якій події на території Криму і Севастополя будуть рівнозначні триваючому стану окупації.

На думку суду, встановлення факту правомірності початкової інтервенції, яка спричинила за собою окупацію, не потрібне. Таким чином, даний міжнародний конфлікт може бути розслідуваний за нормами Римського статуту.

Канцелярія прокурора МКС також має інформацію про утиски кримських татар на півострові, насильницькому переміщенні 179 заарештованих осіб на територію РФ, примусові мобілізації на військову службу жителів Криму.

МКС є першим в світі постійним міжнародним судом з юрисдикцією щодо воєнних злочинів, злочинів проти людяності та геноциду. Основним принципом роботи суду є принцип комплементарності, що полягає в тому, що суд втручається у розгляд тих чи інших справ тільки тоді, коли національні правові системи не в змозі або не бажають розслідувати і притягати до відповідальності осіб, винних у геноциді, злочинах проти людяності і воєнних злочинах.

Наразі МКС розслідує десять справ: Центральноафриканська Республіка I і II; Демократична Республіка Конго; Дарфур, Судан; Кенія; Лівія; Уганда; Кот-д’Івуар; Малі та Грузія. МКС видав 33 ордери на арешт і дев’ять повісток з’явитися перед судом. Чотири процеси тривають зараз. Було винесено два обвинувачувальних і один виправдувальний вирок.

2 червня народні депутати України ухвалили зміни до Конституції у частині правосуддя, у яких передбачено відтермінування можливості ратифікації на три роки Римського статуту МКС. Правозахисники вказали на низку недоліків в ухваленому документі.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter