ФСБ звинувачують у переслідуванні кримських ЗМІ

Дата: 19 Березня 2015
A+ A- Підписатися

Міжнародна федерація журналістів (МФЖ) та її регіональна організація, Європейська федерація журналістів (ЄФЖ), звинувачують Федеральну службу безпеки РФ у переслідуванні і залякуванні незалежних кримських ЗМІ.

Так журналістська спільнота відреагувала на переслідування журналістів кримського “Центру журналістських розслідувань”. Журналістку Центру Наталю Кокоріну затримали минулої п’ятниці на шість годин, відмовивши у доступі до правової допомоги. Її колега по виданню Анна Андрієвська, член комітету Незалежної медіа-профспілки України, була звинувачена в антидержавній діяльності за статтю, яку вона написала у 2014 році. влада стверджує, що стаття “спрямована  на порушення територіальної цілісності Російської Федерації“. Якщо її визнають винною, їй загрожує ув’язнення на строк до 5 років. 

Ми стурбовані зростаючим тиском російських оперативників в Криму на журналістів та їхні родини. Наші колеги є жертвами залякування, яке відображає нетерпимість до незалежної інформації“, – заявив генеральний секретар Міжнародної федерації журналістів Бет Коста.

Генеральний секретар Європейської федерації журналістів Рікардо Гутьєррес зазначив, що федерація закликає ФСБ Росії зупинити наступ на незалежних журналістів в Криму.

Місцева влада намагається перетворити Кримський півострів на інформаційну чорну діру“, – сказав він.  

Незалежна медіа-профспілка України заявила, що кримінальне переслідування громадян за критику російської влади є брутальним порушенням норм міжнародного права.

МФЖ і ЄФЖ закликали поважати свободу ЗМІ в Криму та підкреслили важливість для журналістів мати можливість повідомляти правду, не побоюючись переслідування, залякування або насильства.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: