ФСБ встановила у кримській мечеті відеоспостереження “від терористів”

Дата: 28 Вересня 2015
A+ A- Підписатися

Співробітники Федеральної служби безпеки Росії встановили відеоспостереження в мечеті і анонсували “профілактичні бесіди” для мусульман.

Як зазначено в моніторинговому огляді ситуації з правами людини в Криму за липень-серпень, який підготовано Кримської правозахисною групою, 14 серпня до мечеті селища Ай-Василь (Василівка) в Ялті прибули співробітники ФСБ Росії, щоб встановити камери відеоспостереження. Причиною встановлення вони назвали необхідність протидії тероризму.

Установка відеозйомки не була ініціативою місцевої громади, а була ініціативою органів ФСБ. Законною підставою такого втручання з боку ФСБ є або певна кримінальна справа стосовно конкретних осіб, але їх статус повинен бути визначений постановою слідчого (в якості підозрюваних), або вирішення питання про заборону діяльності релігійної організації у зв’язку із здійсненням забороненої діяльності, визначеної законом. Однак жодної з цих підстав співробітники не надали, а послалися лише на усне пояснення“, – повідомляють правозахисники.

Таким чином, відеоспостереження в мечеті є втручанням
органів влади і ФСБ у відправлення релігійних і культових обрядів, що порушує свободу совісті і релігії, наголошують правозахисники.

Крім того, за словами очевидців, співробітники ФСБ повідомили, що члени мусульманської громади повинні будуть пройти “профілактичні бесіди”. Також вони рекомендували мусульманам реєструвати нову громаду, оскільки ця не пройде реєстрацію за російським законодавством (хоча така перереєстрація була виключно ініціативою ФСБ, а громада такої мети не ставила).

Іншим необґрунтованим втручанням в свободу релігії та обмеженням відправлення релігійного культу стала заборона святкування Ураза-байрам, одного з головних свят мусульман, в мікрорайоні “Хан-Чайир” Бахчисарая.

Раніше мусульманська громада щороку проводила це свято відкрито на
вулицях без порушень громадського порядку і з дотриманням норм безпеки.
Представникам мусульманської громади довелося проводити свято в спальному районі міста“, – повідомляється в моніторинговому огляді.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: