ФСБ після обшуку вивезла колишнього головредактора BlackSeaNews у невідомому напрямку

Дата: 09 Квітня 2015
A+ A- Підписатися

У Криму співробітники ФСБ після майже 10-годинного обшуку відвезли ймовірно на допит Тетяну Гучакову, яка раніше працювала заступником головного редактора кримського видання BlackSeaNews.

Про це повідомляє Крим.Реалії з посиланням на головного редактора BlackSeaNews Андрія Клименко.

За його словами, співробітники ФСБ прийшли з обшуком до Гучакової близько 7.45 години ранку в четвер 9 квітня. Після обшуку її відвезли в невідомому напрямку.

“Обшук проходив майже 10 годин. Вилучена вся комп’ютерна техніка, яка була в будинку. Після цього Таню відвезли. Відвезли її після 17.00. Незважаючи на те, що вона не працювала останній рік в редакції, яка переїхала у Київ, вона залишається членом Національної спілки журналістів України, тобто, нашою колегою”, – повідомив Клименко, зазначивши, що журналістка вже більше року не співпрацювала з BlackSeaNews.

Як повідомив голова фонду «Майдан закордонних справ» Богдан Яременко, затримання Гучакової – «ще один приклад підлої і незаконної боротьби окупаційної влади Росії в Криму з будь-якими (проявами) інакомислення».

“Я розцінюю сьогоднішню ситуацію, як захоплення ФСБ заручника. Метою цього теракту є залякати мене і Андрія (Клименко – ред.) у нашій діяльності в «Майдані закордонних справ» і BlackSeaNews. Ми ніколи не припинемо поширювати цю інформацію і не припинимо ні своєї роботи, ні боротьби за звільнення Тетяни Гучакової”, – сказав він.

Тетяна Гучакова була членом міжнародної ініціативи «Кримський політичний діалог», яка діяла в Криму в 2010-2014 роках. Вона припинила свою діяльність після анексії півострова.

Правозахисні організації впевнені, що “кримська влада” для обмеження свободи слова використовує як формальні перешкоди, так і методи залякування.

Кримське управління ФСБ порушило відносно журналістів кримінальну справу за статтею 280.1 КК РФ (публічні заклики щодо посягання на територіальну цілісність Російської Федерації). Санкції за статтею 280.1 КК РФ передбачають до п’яти років позбавлення волі.

“Російська влада демонструє іншим журналістам, які залишаються на півострові, яка доля чекає на їх, якщо вони будуть сумніватися в легітимності нинішньої кримської влади. Враховуючи останні події в Криму, у місцевих журналістів залишається небагато варіантів: або мовчати (йти з професії), або виїжджати з Криму. Але й останнє не стане порятунком від кримінального переслідування з боку спецслужб РФ”, – впевнена Ганна Андрієвська, яка покинула Крим по тому, як “кримська влада” відкрила кримінальну справу через оприлюднення її статті.

Медіа-юрист Української Гельсінської спілки з прав людини (УГСПЛ) Сергій Заєць вважає, що утиски свободи слова на півострові негативно впливають на ситуацію з правами людини в цілому.

“Дії російської влади в Криму представляють собою втручання в права, передбачені ст. 10 Європейської конвенції про захист прав людини. При цьому обшуки та інші дії влади мають також охолоджуючий ефект, стимулюють самоцензуру через острах піддатися таким ж переслідуванням. У підсумку багато питань замовчуються, що негативно позначається на загальному стані реалізації всіх інших прав і свобод людини в Криму”, – заявив медіа-юрист.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: