Російський апеляційний суд залишив чинним вирок Сергію Цигіпі у вигляді 13 років колонії

Дата: 14 Лютого 2024
A+ A- Підписатися

Російський Третій апеляційний суд не задовольнив скарги адвоката в справі викраденого в Новій Каховці журналіста й письменника Сергія Цигіпи на вирок у вигляді 13 років позбавлення волі та залишив його без змін. За даними офіційного сайту, засідання про розгляд апеляційної скарги проводила 13 лютого в закритому режимі суддя Олена Капоріна.

 Про це виданню ZMINA розповіла дружина журналіста Олена Цигіпа

За її словами, колегія суддів не зважала на жодні аргументи сторони захисту і залишила без змін неправомірний вирок так званого “верховного суду республіки Крим” від 6 жовтня 2023 року.

“Вчора був апеляційний суд, на якому судді вислухали аргументовану позицію сторони захисту. Сергій під час свого виступу наголосив, що росіяни, засуджуючи цивільних громадян України, порушують міжнародні закони, зокрема Женевські конвенції. Адвокат та мій чоловік ретельно підготувалися до апеляції. Вислухавши їх, колегія суддів, порадившись у дорадчій кімнаті, залишила вирок без змін: 13 років колонії суворого режиму. Це не судовий процес, а чорна діра. Вони все прекрасно розуміють… Як вони після цього спокійно ходять та сплять?” – обурюється дружина.  

Олена пригадала виставу “Народжені бути вільними” про письменників-шістдесятників, яких тоді переслідувала радянська влада. Жінка констатує, що в Росії нічого відтоді не змінилося.

Попри перейменування КДБ на ФСБ сама структура не зазнала якісних змін. Особи, які працюють у цій системі, продовжують знищувати інтелігентних та освічених людей. Вони ненавидять тих, хто не вписується в їхні рамки, вільно мислить, висловлюється й може бути лідером“, – вважає Цигіпа.

Як відомо, Сергія Цигіпу, журналіста і письменника з Нової Каховки, окупанти утримують у полоні півтора року. Його викрали за активну проукраїнську позицію та журналістську діяльність. Завдяки його зусиллям у місті був проведений масовий захід громадянської непокори. Цигіпа також активно вів волонтерську діяльність, допомагав людям їжею та ліками. Після його затримання зв’язок з ним перервався, і його рідні деякий час не знали, де він і що з ним. Пізніше з пропагандистського ролика на російському телебаченні вони дізналися, що Цигіпа живий і перебуває в полоні. За останньою інформацією, його утримують у Сімферопольському СІЗО №2.

6 жовтня так званий “верховний суд республіки Крим” засудив Сергія Цигіпу до 13 років ув’язнення в колонії суворого режиму, звинувативши його в “шпигунстві” за статтею 276 КК РФ. 


Центр прав людини ZMINA разом з українськими та міжнародними партнерами документує насильницькі зникнення, затримання та викрадення цивільних осіб на тимчасово окупованих територіях. Якщо ваші рідні зникли або ви маєте побоювання, що їх могли викрасти, – напишіть, будь ласка, на нашу електронну адресу es@zmina.ua  Наш представник зв’яжеться з вами. 

Отримана інформація за згодою заявника буде використана для звернень до національних та міжнародних слідчих органів, а також міжнародних організацій для внесення ними інформації до періодичних звітів, зокрема до Комітету ООН проти тортур, Незалежної міжнародної комісії ООН з розслідувань подій в Україні, Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні, Міжнародного кримінального суду тощо, для  документування та подальшого розслідування скоєних воєнних злочинів в Україні й притягнення винних до відповідальності.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter