Французьку IKEA оштрафували через шпигування за співробітниками

Дата: 15 Червня 2021
A+ A- Підписатися

У Франції суд зобов’язав філію шведської компанії IKEA сплатити штраф у розмірі 1 мільйон євро через доведені факти шпигунства за персоналом.

Про це повідомляє BBC.

Перші докази шпигування в компанії з’явилися ще 2012 року. Тоді медіа опублікували листування директора філії з питань управління ризиками та приватного детектива. Перший надсилав персональні дані співробітників, щоб другий потім збирав детальну інформацію про них. На цю роботу з бюджету витрачали 500–600 тисяч євро на рік.

Одним зі співробітників, за яким стежило керівництво, був Адель Амара. У 2010 році, як розповідали французькі журналісти, він організував страйк із вимогою поліпшити умови праці й підвищити зарплату. Проте після цього почав помічати за собою стеження, яке згодом підтвердило слідство.

Фото: AFP

Виявилося, що компанія замовила в детективів інформацію про кошти та можливе кримінальне минуле працівника, а також відправила до колективу двох таємних агентів. Вони доповідали дирекції все, про що розмовляли співробітники. 

Окрім мільйонного штрафу колишній генеральний директор IKEA у Франції Жан-Луї Баййо отримав два роки ув’язнення умовно та штраф у розмірі 50 тисяч євро. На лаві підсудних загалом було 15 осіб, зокрема топменеджери та колишні керівники магазинів. За передання конфіденційної інформації також судили чотирьох поліцейських.  

Нагадаємо, що в Україні пропонують посилити відповідальність за порушення законодавства у сфері захисту персональних даних, а максимальний штраф, який хочуть накладати на порушників серед юридичних осіб, може сягати 150 мільйонів гривень. ZMINA докладно розповідала про те, що ще пропонують депутати в новому законопроєкті та чи не суперечать міжнародним стандартам такі багатомільйонні штрафи.  

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: