Фонд “Вільна Бурятія” визнали в Росії “небажаною організацією”

Дата: 03 Вересня 2023
A+ A- Підписатися

У РФ генеральна прокуратура визнала небажаною діяльність неурядової організації Free Buryatia Foundation/ Фонд “Вільна Бурятія”, зареєстрованої в США.

Про це інформує телеграм-канал відомства.

Джерело: телеканал “Еспресо”

Як повідомляється, у прокуратурі вважають Фонд “Вільна Бурятія” “псевдоправозахисною організацією” і заявляють, що керівники організації постійно мешкають у США, Чехії, Польщі, Великобританії.

Під виглядом “просвітницької” діяльності вони роблять спроби створення інформаційних загроз, організації масових протестних акцій на території Бурятії, розширення кола осіб, які підтримують можливі сепаратистські настрої серед жителів республіки. Крім того, організація надає юридичну допомогу в розірванні контрактів на службу в збройних силах РФ, бере участь у складанні санкційних списків керівництва регіону для їх передачі в міжнародні інстанції“, – йдеться в повідомленні.

Фонд “Вільна Бурятія” був створений у березні 2022 року. Основні напрями роботи – просвітництво, аналітика та правова допомога. Він виступає з критикою військових дій. Організація допомагала відмовитися від служби за контрактом і не брати участі у війні. Фонд виступає за більшу самостійність Бурятії у межах Російської Федерації.

Очільниця фонду “Вільна Бурятія” Олександра Гармажапова у коментарі Sota заявила, що новий статус нічого не змінює у роботі організації.

“Я хочу подякувати Кремлю, Генеральній прокуратурі, Мін’юсту, Слідчому комітету та особисто Володимиру Путіну за хорошу роботу в якості наших pr-технологів, які займаються нашим просуванням на міжнародному рівні – попри те, що у нас немає держзамовлення”, – сказала вона, додавши, що фонд став першою етнічною антивоєнною організацією, включеною до списку “небажаних” у Росії

Нагадаємо, у середині серпня поточного року Мосміськсуд РФ за позов міністерства юстиції країни ліквідував Сахаровський центр – організацію, що займалась захистом прав людини в Росії та збереженням спадщини фізика та лауреата Нобелівської премії, правозахисника Андрія Сахарова.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter