Фонд Сороса майже повністю згортає діяльність у Європейському Союзі

Дата: 14 Серпня 2023
A+ A- Підписатися

Фундація “Відкрите суспільство”, заснована Джорджем Соросом, вирішила майже повністю згорнути діяльність у Європейському Союзі. Причиною цього стало те, що інституції та уряди ЄС витрачають багато коштів на ті ж напрями, якими опікується фундація. 

Про це повідомляє угорська служба “Радіо Свобода”.

Джордж Сорос. Фото: Reuters

Так, минулої пʼятниці всі угорські організації, які отримували фінансування від фундації, отримали листа з повідомленням, що “Відкрите суспільство” фактично припиняє свою діяльність у Європейському Союзі.

У листі посилаються на рішення ради директорів, згідно з яким керівництво фундації “вирішило радикально змінити стратегічний напрям” з метою максимізації впливу ресурсів організації.

Тож фонд вирішив зосередитися на інших частинах світу, де робота буде ефективнішою. Реорганізацію фундації заплановано на наступний рік, тому її європейські програми можуть припинитися вже у 2024 році.

За словами представника фундації, вони продовжуватимуть підтримувати європейські неурядові організації чи ромські громади, зокрема ті, які підтримують зовнішню політику ЄС. Громадські діячі, які борються за права людини та демократію, отримають підтримку насамперед в Україні, Молдові, Киргизстані та на Західних Балканах у Європі.

Тим часом політичний директор офісу прем’єр-міністра Угорщини Балаш Орбан прокоментував повідомлення про згорання роботи “Відкритого суспільства”.

“Ми, угорці, маємо історичний досвід: ми повіримо в те, що окупаційні війська справді залишають континент, лише тоді, коли останній солдат Сороса залишить Європу та Угорщину. До цього нам ще далеко”, – написав він у фейсбуці.

У 2018 році фундація “Відкрите суспільство”, заснована фінансистом і філантропом Джорджем Соросом, згорнула міжнародну діяльність у Будапешті та переїхала до Берліна через “політичні репресії”.

Водночас “Відкрите суспільство” і надалі підтримувало роботу груп громадянського суспільства Угорщини з таких питань, як мистецтво і культура, свобода ЗМІ, прозорість, освіта та охорона здоровʼя.

Заснований 1979 року Соросом фонд “Відкрите суспільство” вважає метою своєї діяльності захист демократії та прав людини у всьому світі. Цей фонд складається з 39 організацій. З кінця 1980-х Джордж Сорос жертвує гроші на проєкти із суспільного та державного розвитку в Східній Європі за допомогою фонду “Відкрите суспільство”, зокрема 350 мільйонів євро свого часу він пожертвував Угорщині.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter