Фігурант “справи Веджіє Кашка” Чапух припинив голодування

Дата: 21 Вересня 2018
A+ A- Підписатися

Фігурант “справи Веджіє Кашка” 66-річний український політв’язень Асан Чапух припинив голодування через погіршення стану здоров’я.

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив журналіст Антон Наумлюк.

Своє голодування Чапух почав 15 вересня. Він написав офіційне звернення з цього приводу на ім’я керівництва сімферопольського СІЗО.

Чапух, який, як і інший фігурант справи Бекір Дегерменджи, з весни цього року перебуває в медчастині ізолятора, не бере участі в жодних слідчих діях, слідчий відвідав його за цей час лише один раз. Його здоров’я вкрай погіршилось і не дозволяє йому брати участь у судових процесах і слідчих діях, на підставі чого до нього не допускають адвоката. Чапух вимагає змінити йому запобіжний захід на домашній арешт або надавати своєчасну медичну допомогу“, – писав тоді Наумлюк.

Припинити голодування просив політв’язня його адвокат Айдер Азаматов.

На інформацію щодо припинення голодування Чапуха вже відреагували в МЗС.

“Відмова російської окупаційної адміністрації у наданні Асану Чапуху медичної допомоги є черговим свідченням тортур. Висловлюємо категоричний протест проти дій російського окупаційного режиму, який продовжує посилювати репресії та ігнорувати свої зобов’язання як держави-окупанта. Вимагаємо від Кремлівського режиму негайно звільнити Асана Чапуха та інших понад 70 громадян України, що незаконно переслідуються на території Росії та в окупованому нею Криму”, – прокоментували у відомстві.

Нагадаємо, що 23 листопада 2017 року російські силовики затримали в Сімферополі групу кримських татар – Казіма Аметова, Асана Чапуха, Руслана Трубача і Бекіра Дегерменджи. Їх звинуватили у вимаганні у громадянина Туреччини. Під час затримання російськими силовиками стало зле ветеранці кримськотатарського національного руху Веджіє Кашка, жінка померла.

12 січня підконтрольний Кремлю Київський районний суд Сімферополя продовжив арешт фігурантів “справи Веджіє Кашка” на два місяці.

На початку лютого російський адвокат Микола Полозов заявив, що почав незалежне розслідування смерті ветеранки кримськотатарського руху Веджіє Кашка в Криму у 2017 році. За його словами, смерть Веджіє Кашка – “наслідок надмірного і непропорційного застосування до неї сили з боку тих російських силовиків, які проводили її незаконне затримання”.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: