Фестиваль Docudays UA назвав переможців конкурсної програми

Дата: 31 Березня 2017
A+ A- Підписатися

У Києві завершився 14-й Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA. 30 березня у Будинку кіно відбулась церемонія нагородження фільмів-переможців.

Як передає кореспондент Центру інформації про права людини, нагороди отримали фільми, які змагались за нагороди у чотирьох основних конкурсах – DOCU/ЖИТТЯ, DOCU/ПРАВО, DOCU/КОРОТКО і DOCU/Україна. 

Також були вручені спеціальний приз від студентського журі, премія від організаторів фестивалю імені Андрія Матросова та приз глядацьких симпатій.

Головний приз у конкурсі DOCU/ПРАВА отримав фільм Якоба Пройсса “Пол приходить з-за моря: Щоденник зустрічі”.

На думку журі конкурсу, фільм у чесній, допитливій і відповідальній манері говорить про важливу проблему, з якою стикається сьогодні Європа. Це питання масової міграції і того, як європейці реагують на неї або повинні реагувати, враховуючи те, що їхнє рішення матиме величезний вплив на долі інших людей і водночас на комфорт і безпеку самих мешканців Європи.

Спеціальну відзнаку у конкурсі DOCU/ПРАВА отримала стрічка Захаві Санжаві “Повернення”.

У конкурсі DOCU/ЖИТТЯ головну нагороду отримав фільм “Усі ці нерви” режисерка Дженні Ґейдж. Це неспішна і ретельно продумана операторська робота підсилює центральну тему і бажану атмосферу. Фільм розкриває таємне життя дівчат-підлітків, які зазвичай за жодних обставин не  відкривають свої внутрішні секрети дорослим. На думку журі, надавши цим дівчаткам голосу, творці фільму розробили сміливу платформу для молодих жінок. Дівчата з усього світу заслуговують бути почутими – це ключова правозахисна проблема, що відлунює і тут, в Україні.

Спеціальна відзнака конкурсу DOCU/ЖИТТЯ – стрічка “Нове життя Ґоґіти”. На думку журі, режисер Леван Коґуашвілі прийняв рішення підійти достатньо близько, щоб зрозуміти переживання Гогіти і його дружини, при цьому виявляючи повагу до їхньої тихої близькості. Це, а також прекрасні кадри і послідовний ритм монтажу пронизують фільм, роблячи його неймовірно захопливим.

Як розумний та амбіційний за формою коментар до ідеологічних змін у суспільстві фільм “Ленінопад” Світлани Шимко отримав спеціальну відзнаку у конкурсі DOCU/УКРАЇНА.

За якихось двадцять шість хвилин два талановиті режисери стрічки “Я не тутешня” Майте Альберді та Ґ’єдре Жіките створюють багатогранний та емоційно насичений світ, який майстерно та артистично заломлюється в їхній оптиці. Наприкінці свого життя героїня та її співмешканці насолоджуються життям з гумором, сумом та повагою, незважаючи на плин часу, що наближає їх до смерті. Саме цей фільм отримав головний приз у конкурсі DOCU/КОРОТКО.

Спеціальну відзнаку у конкурсі DOCU/КОРОТКО отримав фільм “Ракіяда” Ніколи Іліча – за чарівний погляд на брутальне суспільство.

За надзвичайну делікатність та сміливість у дослідженні одвічної дилеми людства – пошуку рівноваги між особистою свободою та відповідальністю перед дітьми приз команди фестивалю імені продюсера фестивалю Андрія Матросова отримала стрічка “Амазона” Клер Вайскопф.

Приз від дистриб’юторської компанії “Letter To Fest” отримав фільм “До скорого” Юлії Кочеткової-Набожняк. Це сертифікат на безкоштовну подачу фільму на 50 міжнародних кінофестивалів

За висловлені без слів, поезію дороги, цілісність образу та відвертий портрет людини перед обличчям невідомого фільм “5 жовтня” Мартіна Коллара нагороджено студентським журі.

Приз глядацьких симпатій отримав фільм Гаяне Петросян “Народжені бути вільними”.

Також, під час церемонії закриття оголосили результати фінального етапу трьох довгострокових воркшопів – DocWorks: UA/UK, Warscape та “Молоді про Україну”, – які Docudays UA проводив протягом року разом із партнерами з Британської Ради в Україні, Sheffield Doc/Fest, Делегації Міжнародного комітету Червоного Хреста в Україні та Посольства Франції в Україні.

За результатами фінального пітчингу журі міжнародного конкурсу WARSCAPE визначило свого переможця. Грошову нагороду в 5000 доларів отримав проект “Подвійна пастка” режисерки Валерії Трещової та продюсерки Вікторії Гусенок.

Оголосила команду-переможця і міжнародна програма DocWorks: UA/UK. Приз у 3000 британських фунтів отримав проект “UNDERWATER” режисерки Оксани Казьміної та продюсера Льоші Чащина.

Також приз за найкращий пітчинг від компанії KWA SOUND PRODUCTION (50 000 гривень) отримав проект “(Н)ОСТАЛЬГІЯ” (режисерка Вікі Торнтон та продюсерка Маріон Ґут).

Переможців оголосили і в конкурсі Instagram-фото #ECOOKO: покажи довкілля країни.

Нагороду від Всесвітнього фонду дикої природи в Україні (WWF в Україні) отримав еколог з Тернополя Олександр Степаненко за фото річки Дністер, яка вмирає через діяльність людини.

Приз від Освітнього проекту “Зелена Школа” отримали – Оксана Ващук, Сергій Хандусенко, Олег та Дар’я Промахови. Олег та Дар’я Промахови отримали також приз від команди Docudays UA.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: