Етична комісія ЛНУ рекомендувала звільнити професора Йосипа Лося, якого звинувачують у домаганнях

Дата: 03 Березня 2025
A+ A- Підписатися

Комісія з етики та професійної діяльності Львівського національного університету імені Івана Франка після звернень випускниць факультету журналістики порекомендувала виконувачу обовʼязків ректора університету Володимиру Мельнику звільнити професора Йосипа Лося з посади на кафедрі зарубіжної преси.

Про це повідомили в телеграм-каналі студентського уряду університету.

Головний корпус ЛНУ

Так, випускниці заявили, що Лось домагався їх. На засіданні також була присутня журналістка Катерина Родак з видання NGL.media, яка першою публічно розповіла про домагання з боку професора.

Родак у своїй промові поділилась інформацією про листи від інших колишніх студентів, які звернулися до неї з подібними свідченнями сексуальних домагань і харасменту з боку Лося.

Студентський уряд університету підтвердив свою позицію, зазначивши, що він підтримує розірвання трудового договору з професором. 

“Студентське самоврядування засуджує подібні дії викладача та прагне безпечного освітнього середовища”, – підкреслили там.

У студуряді також закликали всіх, хто має інформацію про випадки харасменту, сексизму чи сексуальних домагань з боку інших викладачів цього вишу, звертатися до Комісії з етики та професійної діяльності.

Нагадаємо, раніше заступниця декана Наталія Шайда повідомила, що лекції та практичні заняття професора Лося тимчасово проводитимуть інші викладачі, а етична комісія визначить подальші дії 26 лютого, оприлюднивши рішення на сайті факультету. Шайда зазначила, що не стикалася з домаганнями від Лося і не отримувала офіційних заяв, але факультет готовий розглянути всі звернення студентів.

Директор Дому Франка Богдан Тихолоз висловився щодо ситуації. Він підкреслив, що мовчати в таких випадках – означає ставати співучасником злочину. Він звернув увагу на те, що й раніше чув подібні чутки, але свого часу не вжив заходів, і висловив жаль з цього приводу. Тихолоз вважає, що проблема не обмежується одним конкретним викладачем, а є частиною глибшої системної кризи, де впливові фігури зловживають своїм становищем. Він підтримав Катерину Родак і зазначив, що університет має бути “очищений” від таких виявів.

Представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Львівській області Тарас Подвірний тим часом наголосив на важливості подолання культури замовчування насильства та закликав до відповідальності осіб, які використовують свій авторитет для зловживань. Він зазначив, що під дописом Катерини Родак з’явилися нові свідчення, що свідчить про масштабність проблеми. За його словами, необхідно докласти максимум зусиль, щоб подібні ситуації не повторювалися, а винні були покарані.

Народна депутатка Наталія Піпа також відреагувала на численні свідчення про сексуальні домагання у Львівському університеті. Вона подала звернення до керівництва вишу з вимогою негайного службового розслідування. Крім того, вона запропонувала конкретні подальші кроки, зокрема рекомендувала звільнити викладача. У своєму зверненні вона зауважила, що професор не лише передає знання, а й формує світогляд студентів, їхню професійну етику та моральні цінності. Вона підкреслила, що аморальна поведінка, зокрема систематичні сексуальні домагання, суперечить виховній місії викладача і є достатньою підставою для його звільнення.

Після публікації новини про домагання з боку професора Львівського університету видання Zaxid.net попросило свою аудиторію анонімно поділитися відомостями про випадки насильства в освітніх установах. Для цього необхідно заповнити форму

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter