Експерт пояснив “провали звуку” в кримінальній справі севастопольських “Свідків Єгови”

Дата: 17 Лютого 2022
A+ A- Підписатися

Під час засідання у незаконному “Нахімівському районному суді” за кримінальною справою проти вірян “Свідків Єгови” один з експертів пояснив причини падіння звуку у важливому для розслідування місці. 

Про це повідомляє видання “Кримський процес”

На черговому судовому засіданні у кримінальній справі щодо вірян Володимира Сакади, Володимира Маладики та Євгена Жукова допитали двох експертів, які виконували аудіо- та відеотехнічну експертизу запису зборів членів релігійного об’єднання. Цей запис вони вели в онлайн-режимі і він є одним із ключових доказів у справі.

Слухачі не брали участі у засіданні через карантинні обмеження. За словами підсудних, одне з головних питань до експертів стосувалося ознак монтажу відеозапису, що перебуває у матеріалах кримінальної справи. На більшість запитань експерти не відповіли, пояснивши, що це не в їхній компетенції. 

Але один із них відповідав за аналіз аудіоряду, тож він був зобов’язаний назвати причину, за якою в одному місці, яке ще й має ознаку монтажу, звук спадає до нуля. Згідно з його свідченнями, причиною  могло стати зникнення сигналу інтернет-з’єднання. 

Нагадаємо, 20 квітня 2017 року Верховний Суд РФ визнав “Свідків Єгови” екстремістською організацією та заборонив її діяльність на території РФ. 16 серпня 2017 року Міністерство юстиції РФ долучило кримські осередки “Свідків Єгови” до списку екстремістських організацій. 2018 року окупаційна влада на півострові розпочала переслідування вірян “Свідків Єгови”, порушуючи кримінальні справи. 

За даними Кримської правозахисної групи, на кінець 2021 року за звинуваченням у причетності до релігійної організації “Свідки Єгови” окупаційна влада позбавила волі п’ятьох осіб – це Віктор Сташевський, Ігор Шмідт, Сергій Філатов, Сергій Люлін, Артем Герасимов. Ще дев’ятеро обмежені в пересуванні: 7 — під домашнім арештом, 2 — під підпискою про невиїзд.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: