Джемілєв порівняв окупацію Криму з аншлюсом Австрії

Дата: 19 Лютого 2015
A+ A- Підписатися

Лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв порівняв окупацію Криму з аншлюсом Австрії та додав, що на кримському “референдумі” проголосувало менше 35%, а кримські татари взагалі його бойкотували.

Як повідомляється на офіційній facebook-сторінці Уповноваженого Президента України у справах кримськотатарського народу, про це він заявив сьогодні на Зимовій Зустрічі Парламентської Асамблеї ОБСЄ у Відні.

Джемілєв зазначив, що у війні проти України вже загинули тисячі російських солдатів, яких командування російської армії називає зниклими безвісти і не видає тіла військовослужбовців їх родичам, чим порушує права своїх же громадян.

Заяви про уявну загрозу, що нависла над населенням Криму після революції в Україні (про те, що, нібито, якщо Росія не анексувала б Крим, то на півострові почалася б громадянська війна), є відвертим маренням“, – заявив лідер кримськотатарського народу.

Водночас він зазначив, що якби Україна почала збройний опір проти окупації у Криму, то кількість жертв була б набагато більша, ніж під час Чеченської війни, розв’язаної Російською Федерацією.

За словами Джемілєва, на кримському “референдумі” проголосувало менше 35%, а кримські татари масово його бойкотували, що підтверджують документи, які перебувають в розпорядженні ФСБ Росії.

Референдум”, на результати якого посилається російська сторона, проводився під дулами автоматів, під час окупації. Це подібно до того, як гітлерівська Німеччина проводила референдум в окупованій Австрії в 1938 році. Тоді теж 99,73% нібито проголосувало за аншлюс. Однак в 1945 році в Нюрнбергському процесі цей аншлюс було визнано злочином“, – сказав Джемілєв.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: