Українців просять долучитися до проєкту “Крим. Літній сезон: те, що у нас не забрати”

Дата: 08 Червня 2021
A+ A- Підписатися

26 травня стартував open call виставкового правозахисного проєкту “Крим. Літній сезон: те, що у нас не забрати”. Мета цієї ініціативи – зібрати артефакти, які уособлюють наші спогади про Крим, і нагадати українцям про сьоме літо окупації півострова Росією.

Про це Центр громадянських свобод повідомив виданню ZMINA.

Українців просять до 11 червня ділитись артефактами, які уособлюють спогади про Крим та їхні історії. Кінцевим результатом проєкту стане виставка, яка відкриється 22 червня в магазині “Всі. Свої” за адресою Хрещатик, 34. Зібрані в межах проєкту артефакти експонуватимуться в спеціальному просторі, що нагадає відвідувачам про кімнати, які вони орендували в Криму на літній сезон.

“Ось уже сьомий рік, як Росія окупувала український Крим. Ось уже сьоме кримське літо, яке в нас забрали. У нас – тих, хто змушений був поїхати з рідного дому у 2014-му, і тих, хто назавжди лишив часточку свого серця в Бахчисараї, Ялті, Сімферополі, Керчі чи Феодосії. Нас позбавили можливості жити в Криму й подорожувати Кримом, але всі ми зберігаємо те, що у нас не забрати, – наші спогади”, – йдеться в анотації проєкту.

У межах виставки експонуватимуться і речі відомих українців. Серед них – перша заступниця Міністра закордонних справ України Еміне Джапарова, музиканти Джамала, Святослав Вакарчук, Руслана, Dj Tapolsky, письменник Андрій Курков, актор та режисер Ахтем Сеітаблаєв, акторка Наталя Сумська, колишні в’язні Кремля Олег Сенцов та Олександр Кольченко, журналіст Павло Казарін та інші. 

“Ми хочемо, аби ті речі, які асоціюються у вас із вашим Кримом, не були частиною минулого. В цій кімнаті, що об’єднає людей, які люблять Крим, речі стануть частиною теперішнього та ввійдуть до історії майбутнього”, – кажуть автори ініціативи.

На виставку можна подати будь-які речі, пов’язані з Кримом: чашки, глечики, тарілки, скатертини, ковдри, подушки, серветки, одяг, взуття, картини, карти, фотокартки, сувеніри,  валізи тощо.

“Наша головна цінність – історія, а не зовнішній вигляд речі”, – додають організатори.

Щоб стати учасником проєкту, до 11 червня потрібно надіслати фото або відео речей для експозиції, а також їхні історії, заповнивши відповідну заявку

Окрім того, організатори закликали українців ділитися спогадами про Крим у соціальних мережах під хештегом #КримЛітнійСезон.

Ініціювали проєкту – громадські організації Український ПЕН, Центр громадянських свобод, платформа “Всі. Свої” та агенція Postmen.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter