Дистанційне навчання застосовуватимуть і наступного року – Мандзій

Дата: 22 Травня 2020
A+ A- Підписатися

З вересня в школах збережуться технології дистанційного навчання, також за індивідуальним підходом учителі коригуватимуть знання з матеріалу, який діти вивчали під час карантину.

Про це в програмі “Сніданок з 1+1” розповіла т.в.о. міністра освіти і науки України Любомира Мандзій.

“Технології дистанційного навчання будуть використовувати в школі більше, і ми перейдемо до іншого формату навчання. Тобто будуть поєднуватися і класно-урочна система, і технології змішаного навчання. З вересня, думаю, вони будуть краще використовуватися в наших школах”, – сказала Мандзій.

Щоб прибрати прогалини між тими, хто мав технічні можливості навчатись на карантині і хто не мав, у вересні буде проведено коригувальне навчання.

За словами очільниці міністерства, до кінця червня до закладів загальної та середньої освіти МОН надішле рекомендації для того, щоб учителі зі школи могли планувати структуру наступного року.

“Буде так зване коригувальне навчання. Вчителі зможуть з’ясувати рівень опанування того матеріалу учнями, який припав на карантин. І тут буде індивідуальний підхід виключно кожного класу й кожного вчителя”, – додала Мандзій.

За її словами, МОН не встановлюватиме термінів, але цю роботу передбачають зробити у вересні.

Мандзій також розказала, що відомство вивчило іноземний досвід проведення навчання в школах в умовах пандемії коронавірусу, зокрема з дотримання дистанції та санітарних вимог, але в Україні буде свій власний варіант заходів безпеки.

Уперше заходи протиепідемічної безпеки випробовуватимуть під час ЗНО в червні.

Під час тестування в класі має бути не більш ніж 15 людей, учні сидітимуть по одному за партою чи столом на відстані  1,5 метра. Учні та викладачі повинні бути в масках, викладачі – у рукавичках.

Нагадаємо, дистанційні заняття в українських школах триватимуть до 31 травня, навчальний рік буде завершено до 1 липня.

Як відомо, в Україні з 12 березня в усіх навчальних закладах та дитячих садках введено карантин через епідемію коронавірусу. Школярі більш ніж два місяці мали навчатися дистанційно.

Із 6 квітня для учнів 5–11-х класів стартував проєкт “Всеукраїнська школа онлайн” – уроки з 11 предметів транслюють українські телеканали та ютуб-канал Міністерства освіти і науки. А з 28 квітня на численні прохання батьків та вчителів аналогічні уроки на телебаченні та ютубі запровадили для учнів 1–4-х класів.

Водночас 40% опитаних жінок, які мають дітей шкільного віку, не задоволені ефективністю дистанційної шкільної освіти. З них 24% назвали таку освіту радше неефективною, а 16% – вкрай неефективною.

Про це свідчать результати онлайн-опитування “Жінки в умовах пандемії та їхні потреби”, проведеного Центром прав людини ZMINA за підтримки Українського жіночого фонду.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: