Директорам російських авіакомпаній “Азимут” та “Ямал”, які організовували незаконні польоти до Криму, повідомили про підозру

Дата: 23 Серпня 2023
A+ A- Підписатися

Прокуратура Автономної Республіки Крим та міста Севастополя повідомила про підозру двом генеральним директорам російських авіакомпаній, що здійснювали незаконне переправлення пасажирів до тимчасово окупованого Росією українського Криму.

Про це повідомляє пресслужба Прокуратури АРК.

Дії підозрюваних кваліфіковано за ч. 3 ст. 332 КК України (незаконне переправлення осіб через державний кордон України).

Слідчі встановили, що громадяни РФ, перебуваючи на посаді гендиректорів авіакомпаній “Азимут” та “Ямал”, організували схему незаконного переправлення осіб через державний кордон України – з Російської Федерації на територію тимчасово окупованого півострова Крим та у зворотному напрямку.

Під їхнім керівництвом з 2018 року та дотепер загалом здійснено понад 3,5 тисячі рейсів з аеропортів 11 російських міст до закритого аеропорту “Сімферополь”. Регулярні польоти здійснювалися після закриття всіх повітряних пунктів пропуску через український держкордон, а також усупереч нормам міжнародного права та національного законодавства України.

Під час планування польотів компанії підтримували координацію з російськими органами державного управління, зокрема Росавіацією.

Санкція статті передбачає до дев’яти років позбавлення волі.

У серпні 2023 року Прокуратура АРК та міста Севастополя повідомила за такою ж статтею про підозру пілоту російської компанії “Уральські авіалінії” Юсупову Даміру Касимовичу (Yusupov Damir Kasymovych, Yusupov Damir Kasimovich). 

Нагадаємо, з початку тимчасової окупації Криму Росія проводить агресивну політику колонізації півострова. Із 2014 до 2021 року до Криму, за різними оцінками, незаконно переселилися від 600 тисяч до мільйона громадян Російської Федерації. Водночас десятки тисяч громадян України змушені були виїхати з Криму через “отруйну” атмосферу на півострові та політичні репресії, від яких найбільше потерпають кримські татари та українці.
 
Також як інструменти такої політики примусового видворення окупаційна влада використовує власне міграційне законодавство і законодавство про адміністративні правопорушення та незаконно створені на півострові підконтрольні їй “суди”.
 
Як відомо, видворення країною-окупантом цивільного населення з окупованої території є воєнним злочином. Правозахисники та фахівці з міжнародного права пояснюють, що з моменту тимчасової окупації на території АР Крим і міста Севастополя діє правовий режим міжнародного збройного конфлікту та підлягають застосуванню закони й звичаї війни, що передбачено нормами міжнародного гуманітарного права, зокрема ст. 42 Гаазького положення 1907 року та ст. 2 IV Женевської конвенції “Про захист цивільного населення під час війни”.
 
З початком тимчасової окупації Росією Криму, в березні 2014 року, Державіаслужба України ухвалила рішення про заборону всіх польотів над Кримським півостровом. На початку квітня 2014 року Міжнародна організація цивільної авіації (ICAO) офіційно підтвердила контроль української авіавлади над кримським авіаційним простором.

У квітні 2014 року Європейська організація з безпеки аеронавігації, дотримуючись конвенції ICAO про міжнародну цивільну авіацію, заборонила польоти до Криму, не узгоджені з українською стороною.

Утім, відтоді до Міжнародного аеропорту “Сімферополь” імені Амет-Хана Султана, аеропорту “Бельбек” поблизу Севастополя літають борти лише російських авіакомпаній.

Аеропорт Сімферополя, 28 червня 2020 року

25 листопада 2015 року Кабінет Міністрів України оголосив про заборону перельотів літаків російських авіакомпаній над небом України. Із 26 листопада 2015 року Державіаслужба України заборонила транзитне використання свого повітряного простору для всіх авіакомпаній РФ.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter