Дві українські журналістки отримали міжнародну премію за сміливість у професії

Дата: 10 Липня 2019
A+ A- Підписатися

Українські журналістки Анастасія Станко та Анна Бабінець отримали премію за сміливість у журналістиці від Міжнародної жіночої медіафундації (International Women’s Media Foundation, IWMF).

Про це повідомляє сайт фундації. 

Як зазначають на сайті премії, з 1990 року її лауреатками стали понад 100 журналісток з 56 країн світу. Журналістки, яких відзначили в організації, демонструють у своїй роботі прагнення до свободи преси, надзвичайну силу характеру під час висвітлення табуйованих тем. 

“Сексуальні домагання, загрози, напади, утиски влади, уперті скляні стелі, нерівна заробітна плата, звинувачення у фальшивих новинах і дедалі більша недовіра до ЗМІ загрожують свободі преси у всьому світі. Журналістки часто відчувають найбільший тягар цих атак”, – йдеться в повідомленні організації. 

Анастасія Станко – журналістка Громадського телебачення. Вона відома своїми розслідуваннями про так звані таємні в’язниці СБУ в Харкові, де українські силовики безпідставно тримали десятки людей. За свою діяльність Станко неодноразово ставала об’єктом критики та навіть погроз

Анна Бабінець – керівниця незалежної розслідувальної агенції “Слідство.Інфо”. Журналістка відома своїми розслідуваннями щодо корупції топчиновників, зокрема щодо офшорних компаній експрезидента України Петра Порошенка.

Як відомо, результати дослідження, проведеного Фондом “Демократичні ініціативи” імені Ілька Кучеріва, показують – чверть журналістів вважає, що в Україні є теми, які не можна піднімати в ЗМІ. Серед таких тем працівники медіа назвали висвітлення життя і діяльності українських військових у негативному руслі, зокрема інформація про алкоголізм, наркоманію та мародерство серед добровольців на Донбасі, життя на окупованих частинах сходу України, події 2013–2014 років, 2 травня 2014 року в Одесі та багато інших. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: