ДСНС: більшість кладовищ на деокупованих територіях заміновані

Дата: 13 Квітня 2023
A+ A- Підписатися

Станом на сьогодні більшість кладовищ на деокупованих територіях України залишаються замінованими, тож людям, які найближчими днями збираються відвідувати кладовища, рятувальники радять перевірити повідомлення місцевої влади. 

Про це пресофіцер ДСНС України Олександр Хорунжий розповів на брифінгу у “Медіацентрі Україна”. 

Наслідки російського обстрілу у Краматорську 1 лютого 2023 року. Того дня російські військові поцілили у кладовище. Фото: міський голова Олександр Гончаренко.

Рятувальники звертають увагу на мінну небезпеку напередодні Великодня та поминальних днів, коли чимало людей ходять на кладовища. 

Досі найбільш замінованими лишаються території Херсонщини, Харківщини, частково Миколаївщини, Запоріжжя, Донеччини, Сумщини, Чернігівщини та Київщини. Втім, як зазначив Хорунжий, щодо Київщини, то тут фактично всі обʼєкти критичної інфраструктури та життєзабезпечення не становлять небезпеки, а міни можна знайти лише у лісах та полях. 

Хорунжий зазначив, що лише на Харківщині замінованими можуть бути пів тисячі кладовищ.

На Великдень загалом в системі ДСНС на чергуванні знаходитиметься близько 7 тисяч осіб особового складу і понад 2 тисячі одиниць пожежно-рятувальної та спеціальної техніки. 

“У разі ускладнення ситуації ми будемо посилювати силами та засобами підрозділів ДСНС до 13 тисяч особового складу та до 3 тисяч одиниць техніки. Якщо, наприклад, брати Київську область, то на чергуванні перебуватиме понад 420 людей та понад 100 одиниць техніки. І, звичайно, створені резерви”, – запевняє Хорунжий. 

Пам’ятайте, якщо ви знайшли підозрілий предмет

  • у жодному разі не чіпайте його;
  • повідомте про знахідку підрозділам ДСНС (101) або поліції (102);
  • попередьте перехожих про можливу небезпеку;
  • відійдіть якомога далі від підозрілого предмета;
  • дочекайтеся приїзду спеціалістів та вкажіть їм місце розташування.

Нагадаємо, що в уряді закликають світ створити аналог “Рамштайну”, але щодо розмінування України.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter