Другий день триває голодування гірників на Волині, оголошене через невиплату зарплати

Дата: 08 Листопада 2016
A+ A- Підписатися

Другий день триває голодування гірників шахти №10 “Нововолинська”, які вимагають погасити заборгованість із заробітної плати за три місяці, передбачити у державному бюджеті на наступний рік фінансування на добудову копальні та зустрічі з міністром енергетики і вугільної промисловості Ігорем Насаликом.

Про це Центру інформації про права людини повідомили сьогодні у Конфедерації вільних профспілок України.

“Шахтарі доведені до відчаю, тому й змушені вдаватися до таких кроків, як голодування. У цій ситуації солідарність із колегами виявляють гірники зі Сходу – із Павлограда, Добропілля, Покровська, – які надіслали волинянам телеграми зі словами підтримки”, – зазначає голова Незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець.

За словами заступника голови місцевої організації НПГУ м. Нововолинська Павла Лазаренка, Ігор Насалик має намір відвідати Волинь цього тижня. Про це голодувальникам повідомив народний депутат України Ігор Гузь, який мав розмову із урядовцем.

Як зазначили в Конфедерації, гірники не довіряють обіцянкам, що заборгованість погасять,  а їхні проблеми будуть вирішені, і планують голодувати до повної виплати заборгованості.

Наразі стан здоров’я гірників-голодувальників стабільний.

Раніше,  6 листопада, міністр енергетики та вугільної промисловості Насалик заявив, що вартість добудови шахти “Нововолинська “10” складе 250-300 млн гривень.

Він попросив парламент і прем’єр-міністра Володимира Гройсмана передбачити відповідні кошти у державному бюджеті на 2017 рік.

У свою чергу Гройсман підтримав цю ідею і закликав депутатів спільно розробити механізм фінансування цього проекту в рамках закладених у проекті держбюджету 1,8 млрд гривень на підтримку і реструктуризацію вугільної галузі.

Будівництво цієї шахти розпочалося у 1989 році.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: