Дотримання прав людини у Криму має моніторити міжнародна місія

Дата: 01 Квітня 2015
A+ A- Підписатися

Діяльність міжнародної спостережної місії дозволить надавати максимально об’єктивну інформацію про порушення прав людини у Криму.

Як повідомляє офіційний сайт Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, омбудсман Валерія Лутковська заявила про це під час виступу на міжнародній конференції “Права людини в Криму: звітуємо, реагуємо, поновлюємо”, організованій Офісом омбудсмана спільно з Кримською польовою місією з прав людини за підтримки Програми розвитку ООН в Україні та Міністерства закордонних справ Данії.

Віддавши належне діяльності Кримської польової місії, що здійснює моніторинг на півострові і є результатом об’єднання зусиль низки правозахисних організацій України, Росії та інших країн СНД, омбудсман висловила переконання у необхідності створення міжнародної місії.

Зважаючи на те, що можливості українського омбудсмана дуже обмежені, щоб повноцінно виконувати свої функції на території АР Крим, є нагальна потреба в тому, щоб створити міжнародну спостережну місію за участю російського омбудсмана, Комісара Ради Європи з прав людини та Верховного Комісара ОБСЄ з питань національних меншин. Це дасть змогу розповідати міжнародній спільноті про те, що  насправді відбувається в Криму, надавати максимально об’єктивну інформацію про порушення там прав і свобод людини, а також справляти відповідний міжнародний тиск на окупаційну владу Криму, щоб вона діяла відповідно до міжнародних стандартів у сфері прав людини. На жаль, ця моя ініціатива не знайшла підтримки з боку Російської Федерації“, –  зауважила Валерія Лутковська. 

Координатор системи ООН в Україні, Постійний Представник ПРООН в Україні Ніл Уокер під час свого виступу висловив сподівання, що проведена конференція сприятиме відновленню поваги до дотримання прав людини в Криму.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: