Дорослих дітей хочуть додати до списку отримувачів допомоги в разі загибелі військових

Дата: 20 Березня 2023
A+ A- Підписатися

На розгляд парламенту внесли законопроєкт про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їхніх сімей, яким хочуть розширити коло тих, хто має право на призначення та отримання одноразової грошової допомоги та пільг. 

Про це свідчить карта документа на сайті Верховної Ради. 

Ілюстраційне зображення. Фото: vinrda.gov.ua

Авторами проєкту стала група нардепів, серед яких Соломія Бобровська, Сергій Швець, Софія Федина, Максим Бужанський, Галина Васильченко та інші.  

Вони пояснюють, що нині право на призначення та отримання одноразової грошової допомоги в разі загибелі (смерті) військовослужбовця, або військовозобов’язаного чи резервіста, якого призвано на навчальні, перевірочні або спеціальні збори чи для проходження служби у військовому резерві, мають: 

  • батьки; 
  • один з подружжя, який не одружився вдруге; 
  • діти, які не досягли повноліття; 
  • утриманці загиблого (померлого). 

Повнолітніх дітей, на яких і хочуть розширити дію закону, у цьому переліку немає. 

Українське законодавство і Стаття 3 Сімейного кодексу України. визначає, що сім’ю становлять ті, хто спільно живе, пов’язаний спільним побутом, має взаємні права та обов’язки. Своєю чергою КСУ декілька років тому встановив, що членами сім’ї є дружина, батьки, діти, зокрема свої, другого члена подружжя або всиновлені. 

Нагадаємо, що уряд спростив процес подання заяви на виплату одноразової грошової допомоги особам з інвалідністю внаслідок війни та членам сімей загиблих захисників і захисниць. Тепер її можна подавати онлайн. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter