До парламенту внесуть законопроект щодо легалізації медичного канабісу

Дата: 15 Травня 2019
A+ A- Підписатися

Комітет Верховної Ради з питань прав людини одноголосно підтримав реєстрацію в парламенті законопроекту, який має врегулювати питання використання медичного канабісу в Україні. 

Про це із засідання комітету повідомляє корреспондентка Центру прав людини ZMINA.

Наприкінці березня комітет підтримав електронну петицію щодо законодавчого врегулювання канабісу для медицини та науки. Після цього на базі комітету створили робочу групу, куди входили автори петиції, депутати, активісти та правозахисники. Разом вони створили текст законопроекту, який, за словами кореспондентки ZMINA, вирішує питання використання конопель для важкохворих українців, а також має розблокувати можливість проводити дослідження впливу канабісу в Україні. 

“Найближчим часом законопроект мають подати до парламенту. Під ним уже є підписи деяких членів комітету”, – зазначає журналістка. 

Як відомо, канабіс досі входить до переліку наркотичних засобів, відповідно до якого його використання в Україні заборонено навіть в медичних і дослідницьких цілях. Автори петиції “Законодавчо врегулювати канабіс для науки та медицини – захистити конституційні права громадян” пропонували змінити це. Вже на початку березня під петицією стояли необхідні для розгляду питання парламентом 250 тисяч підписів. Підтримала активістів у їхньому прагненні часткової легалізації марихуани й Уляна Супрун.

Центр прав людини ZMINA неодноразово розповідав про те, чому в Україні слід легалізувати канабіс у медичних цілях. Наш кореспондент спеціально сходив на “Конопляний марш” та поспілкувався з його учасниками, серед яких є військові, школярі та люди з інвалідністю. Минулого року низка країн у світі легалізувала марихуану: у Британії, наприклад, цьому процесу допоміг 12-річний хлопець на ім’я Біллі, а в Канаді чиновники в такий спосіб вирішили впоратися з чорним ринком наркотиків, адже, згідно зі статистикою, жителі країни щорічно витрачають на купівлю марихуани мільярди доларів. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: