Активіста Костенка продовжують катувати у кримському СІЗО

Дата: 30 Квітня 2015
A+ A- Підписатися

До активіста Майдану Олександра Костенка співкамерники та працівники сімферопольського СІЗО продовжують застосовувати тортури, намагаючись змусити його відмовитися від адвоката.

Про це “Громадському радіо” повідомив адвокат Костенко Дмитро Сотников, якому про знущання розповіла мати активіста Олена Костенко. Адвокат надав редакції запис телефонної розмови, під час якої жінка розповіла, що тортури тривають досі: за допомогою електрошоку, побиття і погроз вбивства Олександра змушують відмовитися від захисника. Востаннє це відбувалося 27 квітня. До тортур, за інформацією адвоката, причетний начальник СІЗО-1 Ігор Левенець і співробітник ФСБ Криму Шамбазов.

Йде тиск співкамерників і всіх працівників СІЗО для того, щоб він (Олександр Костенко, – ред.) відмовився від вас (адвоката Сотникова, – ред.). Сашко каже, він не буде відмовлятися. Тоді вони завели всі сім чоловік, які перебувають з ним, в кабінет Левенця, і почали погрожувати: “Ми тебе вб’ємо. Навіщо нам потрібно? Через тебе ми будемо страждати”. У присутності Ігоря Леонідовича (Левенця, – ред.). Потім Ігор Леонідович сказав: “Ну що будеш писати?”, він сказав:” Ні, не буду”. Сам Левенець сказав, що зараз повісимо тебе головою вниз, будемо тебе обробляти“, – розповіла мати Олександра Костенко.

Адвокат Дмитро Сотников подав заяву на ім’я голови Слідчого комітету РФ Олександра Бастрикіна про порушення кримінальної справи проти співробітників СІЗО.

Нагадаємо, Кримська польова місія з прав людини 4 березня повідомляла, що Олександр Костенко написав у своєму відкритому листі про постійні знущання та погрози і додав, що від нього вимагають дати свідчення проти учасників Майдану.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter