До Києва привезли кримськотатарський прапор, який об’їхав чотири континенти

Дата: 26 Червня 2019
A+ A- Підписатися

Активісти привезли до Києва прапор кримськотатарського народу, який об’їхав чотири континенти. 

Про це вони розповіли в Українському кризовому медіацентрі. 

Починаючи з жовтня минулого року прапор побував у 28 країнах світу на чотирьох континентах – у Євразії, Північній Америці, Африці, Австралії. Активісти підіймали його в низці політичних столиць світу, де розташовані офіси міжнародних організацій, – Нью-Йорк, Брюссель, Відень, Берлін. 

“Це важливий меседж для наших співвітчизників у Криму – щоб вони бачили, що вони не сам на сам з окупантом, що десятки тисяч людей солідарні з кримськотатарським народом та Україною і готові відстоювати їхні права. Ця акція продемонструвала, що для українців у всьому світі кримськотатарський прапор став настільки ж рідним, як український державний”, – зауважив голова правління Кримськотатарського ресурсного центру та координатор акції Ескандер Барієв

Активісти зазначили, що у двох країнах – Латвії та Литві – їхня акція могла посприяти визнанню депортації кримських татар у 1944 році геноцидом кримськотатарського народу.

“Нам потрібні спільні заходи, які б максимально об’єднували людей і утримували питання Криму в порядку денному. Такі акції засвідчують для політиків інших країн, що частина їхніх громадян не погодиться з поступками на користь Росії”, – зазначив голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров.

Наразі активісти планують влаштувати низку заходів, пов’язаних з кримськотатарським прапором, у різних містах України.

ДОВІДКА. В Україні відзначати День кримськотатарського прапора почали у квітні 2019 року, проте вперше прапор затвердили у 1917 році під час Курултаю. Сам прапор є полотнищем блакитного кольору з жовтим гербом (тамгою) у верхнім лівім куті. Блакитний колір, як зазначають історики, традиційний колір тюркських народів, який використовувався ще на стягах Кримського ханства.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter