До 10% ЛГБТ-людей зараз воюють за Україну, але досі не мають правового захисту – громадський активіст

Дата: 13 Листопада 2022
A+ A- Підписатися

За неофіційною статистикою правозахисних організацій, до 10% дорослих представників та представниць ЛГБТ-спільноти були призвані або добровільно пішли на військову службу.

Про це заявив керівник департаменту зовнішніх зв’язків та адвокації громадської організації “Альянс.Глобал” Андрій Чернишев під час Національної лідерської та експертної ЛГБТІ-консультації “Українські ЛГБТІ : війна та життя”.

Андрій Чернишев. Скриншот з конференції

За словами активіста, для гомосексуальних людей, які знаходяться в партнерстві, правовий захист стосунків нині дорівнює нулю. У разі загибелі одного з партнерів інший ніяк не захищений законодавчо.

“Одними з основних потреб ЛГБТ-людей під час війни є термінове правове визнання цивільних партнерств та прийняття законопроєкту 5488, який протидіє злочинам, мотивованим нетерпимістю за ознаками сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності, який наразі циркулює у Верховній Раді України”, – зазначив Чернишев.

Серед інших проблем, з якими сьогодні стикаються ЛГБТ-люди, – це потреба у гуманітарній допомозі. Зокрема, йдеться про індивідуальну фінансову допомогу, медикаменти, тимчасовий прихисток ВПО та людей, що опинилися у складних життєвих обставинах тощо.

Крім того, ЛГБТ-люди потребують соціальної підтримки – допомоги у відновленні документів та пошуку роботи, а також консультацій щодо постановки на військовий облік.

Також представник “Альянс.Глобал” наголосив на важливості надання психологічної підтримки, оскільки зараз, в умовах війни, це як ніколи актуально та потрібно, особливо для ЛГБТ-людей з-поміж ВПО.

Окремий аспект, як наголошує Чернишев, це надання медичної допомоги, зокрема консультації щодо отримання антиретровірусної терапії для ЛГБТ-людей, що живуть з ВІЛ, а також діагностика інфекцій, що передаються статевим шляхом, вірусних гепатитів та інших захворювань.

Нагадаємо, комунікаційниця Лєда Космачевська оголосила, що вийде заміж за військового-гея, аби представляти його інтереси у випадку, якщо він зазнає поранень чи загине. У майбутнього чоловіка Лєди є партнер, з яким вони разом вже 15 років, однак оскільки в Україні досі немає можливості реєструвати цивільні партнерства ЛГБТ-людям, він не може представляти інтереси свого хлопця у суді або лікарні.

Раніше ZMINA писала, що ще в серпні президент України Володимир Зеленський звернувся до прем’єр-міністра Дениса Шмигаля з проханням розглянути питання надання можливості реєстрації цивільних партнерств ЛГБТ-людям.

Читайте також: Не прайдами єдиними: чим займаються ЛГБТ-організації під час повномасштабної війни

Фото обкладинки: Військові ЛГБТ та наші союзники

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter