Для придбання житла переселенцям виділили понад 5 мільйонів

Дата: 05 Серпня 2020
A+ A- Підписатися

Кабінет Міністрів виділив 5,6 мільйона гривень на придбання житла для внутрішньо переміщених осіб.

Відповідну постанову ухвалили на черговому засіданні.

За виділені гроші урядовці хочуть придбати 18 квартир і один будинок для тимчасового проживання. Житло мають придбати в Краматорську (10 квартир), Покровську (вісім) та один будинок у Приморську на Запоріжчині. Усього, як повідомили в уряді, поточного року за кошт субвенції хочуть придбати орієнтовно 66 квартир та дев’ять будинків для тимчасового проживання приблизно 235 внутрішньо переміщених осіб.

Відомо, що в бюджеті на 2020 рік для підтримки територій, що зазнали негативного впливу внаслідок збройного конфлікту на Сході України передбачили 20 мільйонів гривень, головним розпорядником яких є Мінреінтеграції.

Нагадаємо, що за шість років збройного конфлікту Україна так і не спромоглася створити дієвого механізму компенсації за зруйноване або пошкоджене житло. Задля відстоювання своїх прав правозахисники рекомендують потерпілим від російської агресії звертатись із заявами до Європейського суду з прав людини. Відомо, що на підконтрольній українському уряду території Донеччини зруйновано або пошкоджено 13 030 житлових будинків усіх форм власності. Із них – 1 129 багатоквартирні та 11 901 – приватні будинки. На території Луганщини – 7 468 зруйнованих помешкань. 

Водночас у квітні цього року суд зобов’язав виплатити переселенці з Донбасу 50 тисяч гривень компенсації за зруйноване житло. Квартиру 67-річної Ніни Панфілової з Шахтарська зруйнував снаряд, який потрапив туди в ніч із 2 на 3 серпня 2014 року під час сильного обстрілу. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: