Діти-сироти в інтернатах сірої зони потерпають від періодичних обстрілів

Дата: 21 Грудня 2015
A+ A- Підписатися

До освітянських інтернатів у містах Щастя та Гірське повертаються діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, над якими опіку здійснює держава.

Про це повідомила Олена Темченко, співробітниця Департаменту з реалізації Національного превентивного механізму, який діє при Офісі Уповноваженого Верховної Ради з прав людини.

З цього навчального року почали повертати дітей в спеціалізовані інтернати, наприклад, у Щасті, Новоайдарі. Загалом в зоні АТО перебуває приблизно 200 дітей-сиріт”, – цитує слова Олени Темченко кореспондент Центру інформації про права людини.

В інтернатах Щастя та Гірського створені умови для навчання: у класах сучасне обладнання, у роботі застосовуються новітні методики, викладачі та вихователі опікуються дітьми. Однак обидві школи перебувають на територіях, де неможливо повністю гарантувати безпеку дітей.

До прикладу, Гірська обласна загальноосвітня школа-інтернат розташована за українськими блок-постами, у сірій зоні. Зі 133 дітей 10 знаходяться під опікою, над 7 дітьми опіку здійснює держава. Решта – діти, які мають батьків, але потребують спеціального догляду через вади розвитку.

11 лютого від сильних обстрілів у спальному корпусі вибило 28 вікон. Дітей вихователі сховали у підвалі, пристосованому під сховище, а пізніше перевезли до Сєвєродонецька. Але в березні дітей знову повернули до закладу.

Обласна загальноосвітня санаторна школа інтернат І-ІІ ступенів м. Щастя знаходиться у зоні розмежування. У ній перебуває 149 дітей з легеневими захворюваннями, з них 6 дітей мають опікунів, над 4 дітьми опіку здійснює заклад. Під час обстрілів, які, за словами працівників, трапляються часто, дітей евакуюють до Новоайдару та Кремінної, але згодом кожного разу повертають до школи.

%%GALLERY%%

Ми не можемо примусити батьків вивезти дітей з небезпечних територій, однак ризикувати життям дітей-сиріт, за яких, згідно статті 52 Конституції України, відповідальність несе держава, злочинно. На жаль, таку ж ситуацію ми побачили під час відвідин наприкінці вересня Чусов’ярівської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату №8 та Новожеланської спеціальної ЗОШІ № 39“, – наголошує Олена Темченко.

Я розумію персонал, який каже, що “це наші діти”. Вони переживають за них. Але кожна мама в першу чергу буде турбуватись за життя і здоров’я дітей. Життя цих дітей в небезпеці, поки на цій території ведуться бойові дії“, – додає вона.

Представник Уповноваженого додала, що зараз на непідконтрольній Україні території знаходяться понад 200 дітей в інтернатах соціального захисту населення. Однак переговори про їх повернення на контрольовану урядом України територію є безрезультатними.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: