Дисиденти з 16 країн приїхали до Львова на 40-річчя Української Гельсинської групи

Дата: 10 Листопада 2016
A+ A- Підписатися

Близько 100 колишніх політв’язнів із 16 країн світу, зокрема України, Росії, Литви, Грузії, Польщі, Франції, США, зібрались у Львові в Українському католицькому університеті на форум із нагоди 40-річчя від часу створення Української Гельсінської групи.

Як повідомляє Радіо Свобода, приїхали дисиденти – учасники цієї групи, а також Гельсінської спілки і Українського культурного клубу, ті, хто відбував покарання в радянських в’язницях і засланнях за свою антирадянську діяльність, громадянську позицію, відстоював права людини.

Спершу учасники зібрання хвилиною мовчання вшанували учасників УГГ. У Гельсінську групу входила 41 людина, але неофіційно в організації було у кілька разів більше людей.

Один із засновників УГГ, правозахисник, віце-ректор УКУ Мирослав Маринович наголосив, що він дуже хотів провести у Львові форум, щоб побачити своїх побратимів, згадати час, коли в тюрмах і на засланні люди з різних країн “ділили останній кусок хліба”.

“Переважно всі, хто зібрався, знає ненав’язливий “сервіс” конвоїрів та “опіку” КДБ. Формула протистояння є одна і та сама, що у наш час, тоді, коли ми були у таборах, що сьогодні. Це загальнолюдські цінності, на яких тримається людська цивілізація, якщо ми будемо опиратися на них, ми переможемо, так, як ми перемагали ту злу силу у таборах. Зробімо все належне, щоб цей фундамент не захитався”, – наголосив Мирослав Маринович.

Упродовж нинішнього форуму дисиденти говорять про Українську Гельсінську групу з перспективи історії й духовного розвитку, про здобутки і втрати правозахисного руху.

У своїх промовах дисиденти наголошували на тому, що сьогодні відбувається “реінкарнація чекістського режиму” в Росії, що важливо подолати спадок комунізму, щоб рухатись у майбутнє.

11 листопада у Львові проходитиме Кримський форум, присвячений ювілею УГГ. Вперше такий захід Меджліс кримськотатарського народу провів у Сімферополі в 2012 році.

Українська Гельсінська група (УГГ) – об’єднання діячів українського правозахисного руху, утворене в Україні 9 листопада 1976. На 50-тисячному мітинзі у Львові 7 липня 1988 року на її основі було проголошено створення Української Гельсінської спілки (УГС).

Підставою для утворення УГГ були постанови про права людини Заключного акту Наради у справах безпеки й співпраці в Європі у Гельсінкі 1975. Згідно з основоположною декларацією УГГ її метою є сприяти виконанню в Україні постанов Заключного акту:  збирати докази порушення тих постанов та скарги постраждалих; доводити факти порушення прав людини та націй в Україні до відома ширших кіл української та міжнародної громадськості, до урядів держав, які підписали Заключний акт.

УГГ ставить також своїм завданням ознайомити громадян України з Декларацією прав людини ООН, домагатися від влади здійснення права на вільний обмін інформаціями та ідеями, акредитування в Україні представників закордонної преси, утворення незалежних пресових агентств, безпосереднього контакту України з іншими країнами.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: