Директор інтернату, де дітей змушували працювати, став почесним громадянином Мукачева

Дата: 12 Жовтня 2016
A+ A- Підписатися

Василь Маркулін, директор Мукачівського дитячого будинку-інтернату, яким зараз займається прокуратура, став почесним громадянином Мукачева. Таке рішення на сесії 6 жовтня прийняли депутати міської ради.

Як повідомляє закарпатське інтернет-видання Zaholovok.com.ua, текст рішення розміщений на офіційному сайті міськради.

Водночас видання нагадує, що Мукачівський дитячий будинок-інтернат нещодавно опинився у центрі скандалу: моніторингова група  та представник Уповноваженого з прав людини під час візиту до інтернату виявили, що працівники закладу незаконно змушують дітей працювати на полях: вихованці інтернату працюють до 10 годин на день. Працювати змушували навіть тих дітей, котрим протипоказані фізичні навантаження.

Крім того, як зазначалося у звіті моніторингової групи, вихованці інтернату не мали доступу до своїх пенсійних виплат: за їхній рахунок оплачувалися потреби закладу. В інтернаті, за словами членів моніторингової групи, нездоровий морально-психологічний клімат, діти перелякані і бояться розмовляти, бо можуть бути покарані.

Після публікації згаданих фактів у ЗМІ, на початку вересня Мукачівська місцева прокуратура розпочала кримінальне провадження за фактом незаконної експлуатації дітей шляхом використання їхньої праці (ч.2 ст.150 КК України).

Редакція Zaholovok.com.ua вже звернулася до прокуратури Закарпатської області з проханням надати інформацію про хід справи. Крім того, збирається звернутися за коментарями до керівництва Мукачівської ради.

Як зазначається у Положенні про порядок присвоєння, звання “Почесний громадянин міста Мукачева” встановлюється з метою вшанування та відзнаки особистостей, які зробили вагомий внесок в розвиток міста Мукачева, піднесення його статусу та в знак великої поваги і визнання їхньої професійної та громадської діяльності. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: