Держдума Росії дозволила ФСБ стріляти по жінках та дітях

Дата: 22 Грудня 2015
A+ A- Підписатися

Військовослужбовці Федеральної служби безпеки можуть застосовувати вогнепальну зброю при скупченні людей.

Як повідомляє російське видання “Слон“, депутати Держдуми в третьому, остаточному читанні ухвалили відповідний законопроект.

За проголосували 343 депутати, двоє виступили проти, один утримався.

Законопроект вносить зміни до закону “Про федеральну службу безпеки”. У ньому говориться, що військові ФСБ не мають права застосовувати зброю при скупченні людей, крім випадків, коли це робиться для запобігання теракту, “звільнення заручників, відбиття групового збройного нападу на критично важливі і потенційно небезпечні об’єкти чи об’єкти, будівлі, приміщення, споруди органів державної влади”.

Службовцям ФСБ дозволили стріляти і застосовувати спецзасоби щодо жінок, неповнолітніх і людей з інвалідністю у разі збройного опору, нападу або терористичного акту.

Застосовувати зброю можна при затриманні підозрюваних у тяжких або особливо тяжких злочинах, які чинять збройний опір, припиненні втеч, зупинці транспортних засобів при спробі втекти з загрозою життю громадян.

Військовим ФСБ також дозволено проникати до чужого житла для “забезпечення громадської безпеки при масових заворушеннях та надзвичайних ситуаціях“. При цьому вони не несуть відповідальності за збитки.

Дозволено отримувати і знищувати біометричні дані, у тому числі відбитки пальців, у людей, що перетинають кордон, за наявності у них “ознак, що вказують на можливість їхнього схиляння до терористичної діяльності, вербування або залучення в інший спосіб до терористичної діяльності“.

Також службовцям ФСБ, їх дружинам, чоловікам і неповнолітнім дітям заборонили відкривати вклади за кордоном. Розміщувати інформацію в інтернеті їм тепер можна тільки в порядку, встановленому керівництвом.

Нагадаємо, 20 грудня близько 10 активістів вийшли на Луб’янську площу у Москві під будівлю Федеральної служби безпеки. У День працівника органів безпеки Росії вони вимагали звільнити активістів Петра Павленського, Ільдара Дадіна та Дмитра Бученкова. Поліція за дві хвилини затримала усіх учасників акції. Згодом їх відпустили, склавши протоколи за статтею нового закону про мітинги – повторне порушення порядку організації чи проведення публічного заходу. Їм загрожує штраф або адміністративний арешт до 30 діб.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: