Держава безпідставно обмежує діяльність релігійних організацій – заява

Дата: 24 Грудня 2015
A+ A- Підписатися

Громадська організація “Інститут душевної релігії” виграла суд у Міністерства культури за ненадання відомством повної інформації на інформаційний запит.

У запиті представники організації вимагали пояснити, на якій підставі Міністерство вимагає додаткових документів та затягує терміни реєстрації релігійної організації.

На думку “Інституту душевної релігії”, законодавство у сфері свободи совісті недосконале. Зокрема, Закон України “Про свободу совісті та релігійні організації” є норма: “У необхідних випадках орган, який здійснює реєстрацію статутів (положень) релігійних організацій, може зажадати висновок місцевої державної адміністрації, виконавчого органу сільської, селищної, міської ради, а також спеціалістів. У цьому разі рішення про реєстрацію статутів (положень) релігійних організацій приймається у тримісячний термін” (ст. 14).

Однак неясно, про які саме “необхідні випадки” йдеться, і яких висновків може вимагати держава.

“З 2009 року державні органи чинять перешкоди віруючим в найвищу цінність людини у реєстрації релігійних організацій. У 2015 році Міністерство культури України двічі під абсурдними предлогами “повертало на доопрацювання” статут релігійної організації “Релігійний центр віруючих в найвищу цінність людини – Душевна спільнота”. Такі протиправні дії міністерства також оскаржені до суду”, – скаржаться представники організації. 

За їхніми даними, останнім часом протиправні відмови у реєстрації отримали релігійні громади “Церква саєнтології Києва у Дніпровському районі міста”, “Істино православна незалежна парафія Різдва Христового”, “Українська Православяща Церква”.

У цьому році Міністерство культури України без відкритого обговорення створило експертну раду з питань свободи совісті та діяльності релігійних організацій, якій доручається “перевірка” статутів релігійних організацій.

Нагадаємо, раніше Центр інформації про права людини повідомляв, що активісти виступають проти надання права церквам відкривати школи. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: