Депутат російської Держдуми склав мандат на батьківщині, щоб поїхати “працювати” на окуповану Херсонщину

Дата: 16 Вересня 2023
A+ A- Підписатися

Підозрюваний у депортації українських дітей російський депутат Держдуми Ігор Кастюкевич склав мандат, щоб поїхати на окуповану частину Херсонщини. 

Увагу на проєкт постанови про дострокове припинення повноважень на сайті Держдуми РФ звернуло херсонське видання “Мост”. 

Ігор Кастюкевич

Кастюкевич – один з трьох російських посадовців, яким українські слідчі напередодні оголосили підозри за депортацію дітей. Ці підозри стали першими подібними від 24 лютого минулого року. Правоохоронці вважають, що росіянин керував депортаціями та був відповідальним за розв’язання соціальних питань мешканців регіону та питань дітей в окупованому Криму.

Журналісти видання “Мост” звертають увагу, що Кастюкевич брав участь у так званих виборах, влаштованих росіянами на окупованих територіях, та став “депутатом обласної думи”. 

Кастюкевич не єдиний російський посадовець, який поїхав “працювати” на окуповані українські території.

ZMINA вже розповідала про Сергія Єлісєєва – колишнього російського спецслужбовця, який з 2014-го почав працювати посадовцем у різних регіонах РФ, зокрема в Калінінградській області, а у 2022-му поїхав на окуповану Херсонщину. 

Тепер йому загрожує до восьми років в українській в’язниці. 

Також, наприклад, до окупованої Запорізької області поїхав колишній російський віцегубернатор з Вологди Антон Кольцов, а на Харківщину – колишній мер Краснодара Андрій Алексєєнко. Російські журналісти дізналися, що людей на такі посади обирають в адміністрації російського керманича Путіна та з-поміж, зокрема, випускників спеціальної академії.  

Нагадаємо, що нещодавно ще майже два десятки депутатів російської Держдуми отримали вирок в Україні та ордери про міжнародний розшук.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter