Денісову викликали на допит у ГПУ – адвокат

Дата: 31 Липня 2019
A+ A- Підписатися

Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова отримала виклик на допит до Генеральної прокуратури.

Про це повідомив її адвокат Андрій Тарасов, повідомляє Радіо Свобода. 

Повістку, за його словами, Денісова отримала ще 30 липня. 

“Ми вже отримали відповідну повістку від Генеральної прокуратури вчора (30 липня. – Ред.), готуємося йти на допит”, – сказав Тарасов.

Водночас дату допиту адвокат Омбудсмана не назвав, посилаючись на таємницю слідства. Відмовився захисник і коментувати зміст записів, оприлюднених Національним антикорупційним бюро України.

“Наскільки я розумію щодо цих записів, то це докази в кримінальному провадженні. Саме суд, якщо ця справа дійде до суду, буде надавати юридичну оцінку цим доказам, зокрема і щодо їх допустимості та ідентичності. Поки що нема що коментувати”, – каже Тарасов.

Також адвокат Уповноваженої розповів про оскарження рішень НАЗК щодо Денісової:

“Дійсно, НАЗК у 2018 році провело повну перевірку декларацій за 2015, 2016 і 2017 роки, коли ще Людмила Леонтіївна була народним депутатом, вони знайшли там, на їхню думку, певні порушення і ухвалили рішення про звернення до НАБУ про порушення кримінального провадження щодо неправомірного декларування. Ці рішення були оскаржені нами ще у 2018 році в адміністративному суді. Суд… у червні 2019 року ухвалив відповідне рішення. Щодо перебігу цієї справи, то ні я, ні Уповноважена до суддів адміністративного суду не зверталися щодо пришвидшення або позитивного вирішення спору. Все йшло так, як має за процесом іти”.

Як відомо, 30 липня Генеральна прокуратура викликала чотирьох суддів Окружного адміністративного суду Києва – Павла Вовка, Івана Шепітка, Ігоря Погрібніченка і Євгенія Аблова – для допиту і вручення підозр через можливе втручання в діяльність Вищої кваліфікаційної комісії суддів. У цей час під офісом Уповноваженої громадські активісти вимагали відставки Денісової, а сама вона відмовилася коментувати інформацію про втручання в роботу ВККС.

Згодом звільнений Денісовою член ВККС Андрій Козлов повідомив, що його визнали потерпілим у справі про втручання в роботу Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: