Денісова відмовилася коментувати скандал про її можливу співучасть у втручанні в роботу ВККС

Дата: 30 Липня 2019
A+ A- Підписатися
Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова відмовилася прокоментувати Центру прав людини ZMINA дані негласних слідчих розшукових дій про її співучасть у втручанні в роботу Вищої кваліфікаційної комісії суддів України (ВККС).
 
 
“Я не коментую інформацію НАБУ та Генпрокуратури. Звертайтеся до мого адвоката”, – сказала Омбудсман після круглого столу “Зниклі безвісти та насильницькі зникнення в зоні збройного конфлікту на сході України у 2014–2019 роках”.
 
У коментарі Центру прав людини ZMINA захисник Омбудсмана Андрій Тарасов заперечив будь-які домовленості Людмили Денісової із суддями Окружного адміністративного суду Києва про обмін. Щодо самих оприлюднених записів розмов, він вважає за доцільне “зачекати і подивитися, чи це справжні записи, чи інсценуації”.
 
Він додав, що ані Генпрокуратура, ані НАБУ не викликали Людмилу Денісову та її захист на допити у зв’язку з оприлюдненою правоохоронними органами інформацією.
 
Андрій Тарасов нагадав, що НАЗК оскаржило рішення Окружного адмінсуду в апеляційній інстанції. Захисник сподівається, що апеляційний суд надасть правову оцінку звинуваченням НАЗК. 
 
“Я гадаю, що апеляційна інстанція підтвердить законність рішення першої. Я не знаю, чому НАБУ хоче прив’язати ситуацію з деклараціями до історії з ВККС”, – додав він.   
 
Як раніше повідомлялось, 26 липня Національне антикорупційне бюро України, Управління спеціальних розслідувань Генпрокуратури та СБУ розповіли деталі розслідування можливого вчинення кримінальних правопорушень з боку голови та окремих суддів адмінсуду Києва (ОАСК).  
 
Слідство вважає, що судді ОАСК втрутились у призначення членів ВККС за квотами Уповноваженого Верховної Ради з прав людини та Державної судової адміністрації. Із записів негласних слідчих розшукових дій випливає, що судді та Омбудсман домовилися про призначення Уповноваженим членів ВККС, які будуть лояльні до ОАСК. Натомість суд має не підтримати позиції НАЗК, яке звинуватило Людмилу Денісову в тому, що та не задекларувала кошти у 2016–2018 роках. Правоохоронці зауважують, що судді адмінсуду Києва створювали штучні перешкоди в роботі ВККС, щоб уникнути обов’язкового кваліфікаційного оцінювання. 
  
 
Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: