Денісова наступна: правозахисні організації просять правоохоронців і ВР розслідувати дії Омбудсмана

Дата: 31 Липня 2019
A+ A- Підписатися

Низка правозахисних організацій звернулася до парламенту і правоохоронних органів із закликом провести розслідування щодо ймовірного скоєння корупційного злочину та порушення присяги Уповноваженою Верховної Ради з прав людини Людмилою Денісовою.

Про це йдеться в заяві, яку підписали Українська Гельсінська спілка з прав людини, Центр громадянських свобод, Центр прав людини ZMINA та інші організації.

Як відомо, 26 липня 2019 року Національне антикорупційне бюро України спільно з Управлінням спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України оприлюднили інформацію, яка може свідчити про вчинення корупційних дій Людмилою Денісовою.

Згідно з оприлюдненим НАБУ аудіозаписом телефонних розмов, голова Окружного адміністративного суду м. Києва Павло Вовк і деякі судді втручались у діяльність Вищої кваліфікаційної комісії суддів України та організували ухвалення свідомо неправосудних рішень для уникнення обов’язкового кваліфікаційного оцінювання. За втручання Павла Вовка було забезпечено зміну двох членів ВККС на наперед визначених “лояльних” переможців конкурсу за квотою Уповноваженого Верховної Ради з прав людини та Державної судової адміністрації.

Раніше Національне агентство з питань запобігання корупції виявило недостовірну інформацію в деклараціях екс народного депутата, Уповноваженого Верховної Ради з прав людини Людмили Денісової за 2015, 2016 та 2017 роки. За даними слідства та як свідчать оприлюднені матеріали негласних слідчих дій, Людмила Денісова в обмін на скасування цих протоколів погодилася відкликати раніше призначеного за її квотою Омбудсмана члена ВККС Андрія Козлова та замінити його на більш “лояльного” кандидата. 27 червня 2019 року, фактично на підтвердження заяв НАБУ та ГПУ, стало відомо, що Денісова звільнила Козлова та призначила новий конкурс.

“Оприлюднена правоохоронними органами інформація кидає тінь на репутацію Омбудсмана, ставить під сумнів його незалежність та неупередженість, більш того – свідчить про можливе вчинення кримінального правопорушення Людмилою Денісовою”, сказано в заяві громадських організацій.

Правозахисники також нагадують, що обрання Денісової на посаду Уповноваженого ВР з прав людини в березні 2018 року “відбулося з порушенням процедури і без консультацій із правозахисними організаціями. Висунення політичними партіями своїх кандидатур на цю посаду в непрозорий кулуарний спосіб, без належного досвіду правозахисної діяльності створило низку ризиків та підірвало довіру до діяльності Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини”. 

Як відомо, 30 липня Генеральна прокуратура викликала чотирьох суддів Окружного адміністративного суду Києва – Павла Вовка, Івана Шепітка, Ігоря Погрібніченка і Євгенія Аблова – для допиту і вручення підозр через можливе втручання в діяльність Вищої кваліфікаційної комісії суддів. Також цього дня під офісом Уповноваженої громадські активісти вимагали відставки Денісової. Сама вона відмовилася коментувати інформацію про втручання в роботу ВККС.

31 липня звільнений Денісовою член ВККС Андрій Козлов повідомив, що його визнали потерпілим у справі про втручання в роботу Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: