Денісова готова поїхати до Сенцова в колонію

Дата: 05 Жовтня 2018
A+ A- Підписатися

Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова вимагає від Росії допустити її до українського полів’язня Олега Сенцова, який, за інформацією російських силовиків, припинив голодування після 145 діб.

Про це вона повідомила на своїй сторінці у Facebook.

“Я вимагаю від РФ прискорити процес мого допуску до Олега Сенцова. Мені треба особисто пересвідчитися, що його життю зараз нічого не загрожує. Якщо треба, то я хоч сьогодні виїду до колонії в Лабитнангі”, – написала Денісова.

Також Омбудсман впевнена, що Сенцов перебуває в критичному стані:

“Сенцов припинив голодування. Це означає, що він у критичному стані, практично за межею. В РФ виключно словесно, без медичних довідок запевняли, що стан його здоров’я задовільний. Неправда. Вони б його тоді не “вмовляли” припинити голодування і постійно не тиснули б на політв’язня психологічно. З такими цілями, з такою силою волі, відданістю та щирою українською позицією людина не могла здатися”.

Також Денісова нагадала, що вихід з голодування може бути більш небезпечним, ніж саме голодування.

“Я глибоко переконана, що в РФ не забезпечують йому належний медичний супровід. Бо я і раніше вимагала надати йому висококваліфікованих спеціалістів, але Кремль цього не зробив. Закликаю РФ зберегти життя українця! Я вимагаю, щоб йому надали найкращих незалежних медичних спеціалістів, які проведуть його повний медичний огляд. Я хочу бачити висновок про стан здоров’я Олега Сенцова. Окрім цього, саме фахові спеціалісти-дієтологи мають розробити схему виходу з голодування. Цих лікарів ми можемо привезти з України чи Європи”, – зауважила вона.

Нагадаємо, що сьогодні Федеральна служба виконання покарань Російської Федерації заявила, що український політв’язень Олег Сенцов припинив голодування, яке тримав 145 днів. Цю інформацію не підтвердили ні сестра режисера, ні його адвокати. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: