Традиції меншини заважають ромським жінкам інтегруватися в суспільство – Кондур

Дата: 13 Липня 2018
A+ A- Підписатися

Існування деяких ромських традицій ускладнює життя ромських жінок та заважає їм інтегруватися в суспільство.

Про це на конгресі HeForShe у Києві розповіла ромська правозахисниця Зола Кондур, передає кореспондент Центру інформації про права людини.

Земфіра Кондур (праворуч)/фото Ольга Падірякова

У ромському суспільстві жінки досі виконують велику частину хатньої роботи, але, за словами Кондур, залишаються в ролі жертв.

“Наших жінок не вчать пишатися собою. Традиції відводять ромським жінкам важливу роль, але в той же час залишають їх жертвами”, – зауважила вона.

Серед основних пов’язаних з традиціями проблем, які шкодять жінкам, активістка виокремила проблему ранніх шлюбів, викрадень жінок і заборону на пересування без супровідника.

“Зараз ця ситуація змінюється. Викрадені дівчата мають змогу повертатися назад у родини, а вік заміжжя піднявся з 14-15 до 17-18 років. Ми почали частіше чути від ромських дівчат, що вони хочуть отримати навчання та побудувати кар’єру. Така позиція викликає нерозуміння з боку сім’ї. Тоді ми намагаємося пояснити ромським родинам, що в таких прагненнях їхніх дітей немає нічого поганого. Щодо заборони пересування без супровідника, то тут ситуація буває різною. Мій батько завжди говорив, що довіряє мені, та відпускав без проблем. Для мене він був тим, хто допоміг стати тою, хто я є зараз. Таких ромок не так багато, але ми доказ того, що все змінюється”, – зауважила Кондур.

При цьому ромські традиції не мають ставати на заваді у допомозі ромкам, які потрапили у скрутне становище. На запитання із зали про те, як можна допомогти жінкам з дітьми, які взимку стоять на вулицях, Кондур відповіла, що найкращим способом буде дати їм контакти профільних організацій та порадити звернутися до них.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: