Децентралізацію треба укорінити в Конституції – Ян Томбінські

Дата: 04 Лютого 2016
A+ A- Підписатися

Повноваження місцевого самоуправління та представників центральної влади на місцевому рівні мають бути укорінені в Конституції України.

Так вважає голова представництва ЄС в Україні Ян Томбінські, передає кореспондент Центру інформації про права людини.

“Започаткування процесу децентралізації недостатньо. Важливо, щоб Конституція гармонійно пов’язувалась із місцевим самоуправлінням, з тими, хто на місцевому рівні представляє центральну владу, аби їхні завдання і обов’язки бути чітко прописані в Конституції. Це є ключова структура життя й життєздатності країни”, – каже Ян Томбінські.

Ян Томбінські вказує на те, що новообрані представниками місцевої влади часто не розуміють, які у них повноваження. Він закликає Міністерство регіонального розвитку роз’яснити місцевим чиновникам, що вони мають робити.

“Представники місцевого самоуправління часто просили мене допомогти знайти фонди для ремонту школи чи закупити якесь обладнання в якийсь місцевий офіс. По-перше, вони звертаються до представництва ЄС в Україні, а по-друге, такі заявки йдуть від представників місцевих адміністрацій. Не варто звертатись до представництва ЄС з такими питання, тому що у нас є цільові програми. Ми хотіли б говорити саме з виборними представниками, а не з представникниками державних органів”, – каже він.

Голова представництва ЄС в України наголошує також на необхідності передати ресурси місцевому самоуправлінню.

“Децентралізація – це надання більших можливостей народу, коли влада переходить від адміністративних органів, людей, яких призначили, до людей, яких обрали на рівні місцевих органів влади. Але місцевому управлінню передаються не лише повноваження, а й цілі та завдання. А якщо вже йдеться про завдання, які треба виконувати, то таке виконання необхідні ресурси. Йдеться про надання ресурсів на освіту, соціальні інституції, охорону здоров’я”, – пояснює він.

Нагадаємо, з 17 січня в Україні почались вибори сільських старост. Інститут старост запровадили в рамках децентралізації на підставі закону “Про добровільне об’єднання територіальних громад”.

На сьогодні в Україні створено 159 громад, у яких вибори старост відбудуться протягом року.

Староста села чи селища представлятиме інтереси його жителів у територіальній громаді. Він буде учасником її виконавчого комітету, братиме участь у формуванні бюджету, допомагатиме мешканцям села чи селища готувати документи для органів влади тощо.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: