Данія виділяє 3,6 млн доларів на захист здоров’я і прав жінок в Україні та Молдові

Дата: 13 Вересня 2022
A+ A- Підписатися

Уряд Данії перерахував 25 мільйонів данських крон (3,6 мільйона доларів) UNFPA, агентству ООН з питань сексуального та репродуктивного здоров’я, для реалізації гуманітарних програм в Україні та Молдові.

Про це повідомили в пресслужбі Фонду ООН у галузі народонаселення (UNFPA).

Фото: UNFPA / Зігфрід Модола

У фонді зазначили, що надане фінансування дозволить їм продовжувати віддавати пріоритет репродуктивному здоров’ю та потребам у захисті жінок і дівчат, які постраждали від війни в Україні.

“Переважна більшість людей, які були змушені втекти з країни, – це жінки та діти, які терміново потребують допомоги у сфері охорони здоров’я та захисту. За останні шість місяців UNFPA надав гуманітарну допомогу більш ніж 6 мільйонам людей в Україні та сусідніх країнах, зокрема шляхом надання понад 95 тонн ліків і витратних матеріалів для сексуального та репродуктивного здоров’я, розповсюджених по Україні та Молдові, а також доставлення 25 тисяч наборів гідності”, – повідомили у фонді.

Внесок Данії допоможе підтримати гуманітарне реагування UNFPA, яке спрямоване на гарантування безпечних пологів, репродуктивного здоров’я та подолання насильства за ознакою статі й психічних травм серед жінок і молоді. Через понад 530 нападів на медичні заклади в Україні, про які повідомляє ВООЗ станом на 12 вересня, вагітні жінки змушені залишати зони, охоплені війною, і їхати до інших регіонів країни, щоб шукати допомоги, де дедалі більше бракує персоналу та матеріалів. UNFPA розширить свої послуги з питань сексуального і репродуктивного здоров’я та доступ до медичної допомоги для жінок і дівчат, особливо в охоплених конфліктом та важкодоступних районах.

UNFPA також розширює та зміцнює підтримку психічного здоров’я, особливо для жінок, дівчат та молодих людей, які втратили родичів, домівку, освіту та кар’єрні можливості. UNFPA проводить інтегровані психосоціальні програми, щоб допомогти покращити психічне здоров’я та добробут молодих людей, які постраждали від війни.

У Молдові Orange Safe Spaces і мобільні команди, які підтримує UNFPA, пропонують негайну підтримку та консультації жінкам і дівчатам, а також слугують точкою входу для отримання послуг і скерувань щодо насильства за ознакою статі та репродуктивного здоров’я.

“Понад шість місяців війни завдали драматичних втрат народу України. Данія підтримує UNFPA у визначенні пріоритетів захисту та репродуктивного здоров’я жінок і молодих людей, які постраждали від війни”, – сказав пан Флеммінг Мьоллер Мортенсен, міністр у справах міжнародного розвитку Данії.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: