ЦЕДЕМ презентував посібник про безпеку під час війни для активістів і волонтерів

Дата: 15 Грудня 2023
A+ A- Підписатися

Центр демократії та верховенства права презентував посібник з фізичної безпеки для організацій громадянського суспільства, активістів і волонтерів.  

Презентація посібника відбулась в “Укрінформі”.

Фото: “Укрінформ”

Автори посібника зазначають, що він буде цікавим і корисним для керівників організацій громадянського суспільства, спеціалістів з організаційного розвитку, безпекових менеджерів. Також він стане в пригоді представникам організацій, які працюють в Україні з різними цільовими аудиторіями.

Мета його створення – наголосити на важливості постійно покращувати саме фізичну безпеку цільових аудиторій і дати для цього необхідні інструменти.

“Коли б кожна організація дбала про свою безпеку на всіх чотирьох рівнях – правовому, цифровому, фізичному та ментальному, це тим самим допомагало б зміцнити нашу колективну безпеку в секторі”, – підкреслила заступниця директорки Центру демократії та верховенства права, координаторка проєкту “Ініціатива секторальної підтримки громадянського суспільства України” Анна Ісічко.

Вона запевнила, що інформація в посібнику є унікальною. 

“Жодна інша країна у світі не формувала подібних медичних настанов для громадянського суспільства під час ведення повномасштабної війни. Цей посібник створено в умовах війни для тих, хто долає її наслідки, допомагає армії та цивільним”, – сказала Ісічко.

Посібник складається з 38 сторінок і поділений на п’ять розділів:

  • аналіз основних ризиків і загроз фізичній безпеці активістів;
  • оцінювання ризиків і як його проводити, плани безпеки;
  • світлофор безпеки для організацій громадянського суспільства;
  • про політики і процедури із фізичної безпеки;
  • шаблони документів.

“Для того, щоб владнати якусь ситуацію з безпекою, треба багато працювати. Прочитати цей посібник недостатньо. Потрібно виконувати ті інструкції, які ми рекомендуємо. На нашу думку, ситуація з фізичною безпекою поліпшиться – працівники, волонтери організацій будуть краще розуміти алгоритми дій у випадку виникнення небезпечної ситуації”, – зазначила менеджерка проєктів ЦЕДЕМ Олександра Мельник.

Методичний посібник ЦЕДЕМ створив у межах проєкту “Ініціатива секторальної підтримки громадянського суспільства”.

Компонувала та добирала інформацію менеджерка проєктів ЦЕДЕМ Олександра Мельник, рецензувала радниця зі стратегічних комунікацій Центру прав людини ZMINA Анастасія Лихолат, супервізію здійснювала юристка, тренерка з безпеки ГО “Інсайт” Ганна Литвинова.

Нагадаємо, що головними викликами громсектору під час війни є безпека працівників, взаємодія з партнерами та втрата фінансування. Це дані соціологічного дослідження “Громадянське суспільство в Україні в умовах війни – 2022”, яке презентував ІСАР “Єднання”. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter