“Це буде не ГУЛАГ”: у Росії замислюються над використанням праці в’язнів на великих будівництвах

Дата: 24 Травня 2021
A+ A- Підписатися

У Росії в’язнів хочуть залучати до роботи на великих будівельних об’єктах. Ідею Федеральної служби виконання покарань підтримали в російському міністерстві юстиції. 

Про це повідомляє Інтерфакс. 

Фото: Радіо Свобода

Від початку поточного року в Росії набули чинності поправки до Кримінально-процесуального кодексу, які дозволяють створювати ділянки виправних центрів і колоній-поселень на територіях різних підприємств. Центри, які російські посадовці називають “трудовими таборами”, є фактично гуртожитками для засуджених з особливими умовами. Там, наприклад, в’язні можуть бачитися з родиною або навіть жити разом. 

Засуджені, які перебувають у таких центрах, з дозволу адміністрації можуть ходити в магазин, відвідувати лікаря, лікуватися не в тюремних лікарнях. Режим у таких місцях не є вільним, адже залишати територію не можна без дозволу адміністрації. Також в’язні не можуть повертатися зі зміни пізніше за встановлений час. Водночас, як наголошують журналісти російської служби BBC, засуджені повністю утримують себе, бо держава не надає людям ні їжі, ні одягу. Цим їх має право забезпечувати роботодавець.

20 травня директор Федеральної служби виконання покарань Олександр Калашников розповів, що у відомстві готові до організації центрів на великих об’єктах, де не вистачає робочої сили. У такий спосіб посадовці хочуть замінити на там трудових мігрантів.

Директор Федеральної служби виконання покарань Олександр Калашников. Фото: ФСВП

“…Це буде не ГУЛАГ, це будуть абсолютно нові гідні умови, тому що ця людина вже працюватиме в межах гуртожитку або винайматиме квартиру, за бажання – із сім’єю, отримуватиме гідну зарплату”,запевняв Калашников.

Ідею вже схвалив російський очільник мін’юсту Костянтин Чуйченко. Він наголосив, що створення виправних центрів нібито дозволить засудженим реалізувати право на заміну покарання.

“Це дуже серйозна проблема, тому що в нас на сьогодні близько 180 тисяч осіб, які відбувають покарання у вигляді позбавлення волі, мають право перейти на відбуття покарання у вигляді виправних робіт, тобто перейти до виправного центру. Але на сьогодні в нас створено лише трохи більш ніж 8 тисяч цих самих місць. Відповідно, ми повною мірою не можемо реалізувати право людей на заміну позбавлення волі на виправні роботи. Це дуже соціально значуща і цікава річ, тому що люди в такий спосіб не відриваються від суспільства, отримують зарплату, можуть виконувати свої зобов’язання, які випливають з рішення судів”, – сказав він.

Водночас російські правозахисники розкритикували ідею влади. Однією з проблем, про яку вони кажуть, є негідна оплата праці. Так, за даними “Новой газеты”, вже зараз засуджені, які працюють ливарниками на Красноярському алюмінієвому заводі, розповідають про те, що отримують 1,5–2 тисячі рублів за роботу, а деякі з опитаних узагалі сказали, що одержують іноді по 40–50 рублів на місяць.

Нагадаємо, що Росія входить до трійки лідерок у Європі за кількістю в’язнів. Минулого року в країні за ґратами перебували понад 500 тисяч осіб. 

Фотографія обкладинки: ura.news

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: