ЦВК скасувала реєстрацію Шарія та Клюєва

Дата: 04 Липня 2019
A+ A- Підписатися

Центральна виборча комісія скасувала реєстрацію одіозного блогера Анатолія Шарія та ексглави Адміністрації президента Віктора Януковича Андрія Клюєва кандидатами в народні депутати.

Про це відомство повідомило на офіційній сторінці у Facebook.

На звернення ЦВК до правоохоронних органів, а також враховуючи великий суспільний резонанс, 3 липня до виборчої комісії надійшли листи Генеральної прокуратури, Служби безпеки України, Національної поліції, датовані тим самим днем, і Міністерства внутрішніх справ від 2 липня, у яких стверджується, що Клюєв не проживає на території України останні п’ять років, що є порушенням статті 76 Конституції України. 

“Слідчим управлінням спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України наразі проводяться досудові розслідування у двох кримінальних провадженнях, у яких Клюєву А.П. повідомлено підозри у вчиненні кримінальних правопорушень. Крім того, у зв’язку з ухилянням Клюєва А.П. від органів слідства оголошено його розшук у вказаних кримінальних провадженнях та слідчим суддею Печерського районного суду міста Києва надано дозвіл на затримання підозрюваного Клюєва”, – зазначають у ЦВК.

Крім того, ще в травні поточного року до Департаменту міжнародного поліцейського співробітництва Національної поліції та до Генеральної прокуратури надійшли листи Клюєва, в яких адресою “для листування” зазначено селище Шульгіно Одінцовського району Московської області, РФ.

Щодо Шарія, то наявні в комісії документи і матеріали не давали підстав для встановлення факту проживання блогера в Україні протягом останніх п’яти років. 

“Шарій виїхав за межі України 24 січня 2012 року через пункт пропуску “Зернове” (Сумська область) потягом Ковель – Москва та після цього на територію України не в’їжджав”, – цитують у ЦВК лист СБУ.

Як відомо, напередодні Центральна виборча комісія зареєструвала кандидатом у народні депутати на позачергових виборах до Верховної Ради відомого антиукраїнськими матеріалами блогера Анатолія Шарія, який останні п’ять років не жив в Україні. Рішення відомство ухвалило на засіданні більшістю голосів у виконання постанови Верховного Суду від 30 червня за заявою політсили “Партія Шарія”, де блогер є першим номером у виборчому списку. Такі дії відомства обурили українців, які того ж дня вийшли зі стихійною акцією на майдан Незалежності. 

 
Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: