Під час цьогорічного Маршу рівності вперше пройде колона ЛГБТ-військових

Дата: 19 Червня 2019
A+ A- Підписатися

На цьогорічному Марші рівності, що відбудеться 23 червня в Києві, окремою колоною пройдуть ЛГБТ-військові. 

Про це в коментарі Центру прав людини ZMINA повідомив один з організаторів колони, доброволець батальйону “Донбас” (2014–2016 рр.) Віктор Пилипенко

Ідея окремої колони для ЛГБТ-військовослужбовців з’явилась, за його словами, після публічного камінг-ауту (процесу добровільного і відкритого визнання людиною своєї сексуальної орієнтації. – Ред.), який він зробив минулого року.

“Після цього я створив групу у Facebook “Військові ЛГБТ та наші союзники”, де зібрав усіх небайдужих ЛГБТ-ветеранів та наших союзників для того, щоб про те, що ЛГБТ-люди воюють за конституційні права громадян України, знало якомога більше людей”, – розповідає Пилипенко. 

Наразі Віктор разом з іншою організаторкою колони збирають якнайбільше людей, щоб разом пройти в центрі Києва під час Маршу рівності. 

“Мінімальна кількість людей у колоні – 15. Але сподіваємося, що зголоситься більше. На жаль, не всі військові ЛГБТ і союзники можуть нас підтримати своєю присутністю, адже більшість зараз перебуває в зоні ООС чи в інших містах. Відомо, що в колоні має бути військова трансґендерна дівчина і мама трансґендерного хлопця та ветерана Себастіана Романова”, – додав колишній доброволець.

Як відомо, основною темою “КиївПрайду” цього року стала “Свобода. Єдність. Боротьба”, а головним гаслом – “Наша традиція – це свобода!”. Організатори ходи очікують 23 червня в столиці України до 10 тисяч учасників.

Центр прав людини ZMINA також святкує прайд-тиждень та запрошує долучитись і вас. Відомо, що досі у своїй країні ЛГБТ-українці стикаються з виявами дискримінації в навчанні, роботі та звичайному житті. Хоча більшість українців доброзичливо ставляться до представників, наприклад, інших національностей, але у більш ніж половини громадян ЛГБТ-люди викликають настороженість. 30% опитаних не готові приймати у своєму житті гомосексуалів, але готові бути толерантними, якщо представник ЛГБТ-спільноти є туристом (37%), колегою по роботі (14,8%) та сусідом (13,8%). Водночас, за словами експертів, негативне сприйняття українцями ЛГБТ-співгромадян спричинене тим, що лише 4,9% опитаних мають серед своїх знайомих геїв, лесбійок, бісексуалів або трансґендерів.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter