Генпрокуратура оголосить нові підозри винним у захопленні Криму

Дата: 17 Березня 2015
A+ A- Підписатися

Понад 400 осіб проходять у порушеному Генеральною прокуратурою кримінальному провадженні за статтями про повалення конституційного ладу, захоплення державної влади та посягання на територіальну цілісність і недоторканість України.

Про це Центру інформації про права людини заявив народний депутат від партії “Народний фронт” Георгій Логвинський.

Депутат анонсував оголошення наступним підозрюваним вже цього тижня.

“За першим кримінальним провадженням проходять 400 осіб, які вчинили злочини у Криму, а саме – судді, прокурори, депутати, які заволоділи владою. Порушено кримінальне провадження за статтею 109, 110 КК України. Перші 70 осіб вже отримали підозри декілька днів тому і на їхнє майно було накладено арешт, і Закон про заочне кримінальне провадження передбачає можливість відповідно притягнути їх до кримінальної відповідальності, тобто винести проти них вирок суду”, – сказав заступник голови Комітету Верховної Ради з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин‬ Георгій Логвинський.

Він повідомив, що кримінальні справи грунтуються на базі даних, яка створюється Міністерством юстиції України на підставі інформації правозахисників, адвокатів та інших українців на півострові.

“Сьогодні ми ведемо базу порушення прав людини у Криму. Ми фіксуємо факт за фактом: і арешт членів Меджлісу, і арешт Ахтема Чийгоза, переслідування Мустафи Джемілєва, Рефата Чубарова. На даний час ми фіксуємо кожну особу, яка проходила по цьому факту: хто був прокурором, хто був суддею, виконавцем. Після цього Генеральна прокуратура відкриває кримінальне провадження щодо цих осіб за статтею 109 та 110 Кримінального Кодексу України”, – наголосив народний депутат.

Він зауважив, що Закон про заочне кримінальне провадження передбачає сьогодні можливість приведення в дію вироку, і відповідно в рамках підписаних договорів зі 27 країнами щодо виконання рішень українськими судами Україні надається можливість арештовувати майно за кордоном підозрюваного або обвинуваченого.

“Кожна особа, яка порушує права людини в Криму або захоплює владу в Криму, має чітко розуміти, що рано чи пізно буде нести кримінальну відповідальність за свої дії”, – наголосив Георгій Логвинський.            

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: