Через домашнє насильство до поліції цього року зверталися понад 100 тисяч разів

Дата: 13 Грудня 2018
A+ A- Підписатися

За одинадцять місяців 2018 року до поліції надійшло 107,2 тисячі заяв та повідомлень про вчинення правопорушень, пов’язаних з домашнім насильством.

Про це повідомили в департаменті превентивної діяльності Національної поліції у відповідь на запит журналістів Громадського радіо.

Поліція склала 91,4 тисячі адміністративних протоколів за фактами вчинення домашнього насильства, насильства за ознакою статі, неповідомлення про місце свого тимчасового перебування. Для порівняння: у 2017 році про домашнє насильство повідомляли 102 тисячі разів, а правоохоронці склали 74,8 тисячі протоколів.

За рік існування нового Закону “Про запобігання та протидію домашньому насильству” практика застосування термінових заборонних приписів, як повідомили в департаменті, не запрацювала.

Журналісти повідомляють, що досі не розроблено умови оцінки ризиків для поліцейських. У відповіді на запит вказано, що їх можна застосовувати тільки після набуття чинності проектом наказу Міністерства соціальної політики України та Міністерства внутрішніх справ України “Про порядок оцінки ризиків вчинення домашнього насильства”.

Нещодавно проведене дослідження з питань рівності між чоловіками та жінками в Україні показало, що понад вісім мільйонів українців мають знайомих жертв домашнього насильства. Найбільше від домашнього насильства потерпають жінки (83%), проте деякі з опитаних згадали, що серед їхніх знайомих, які стали жертвами насилля, були й чоловіки (2%). 

У січні цього року почав діяти закон, який визначає кримінальну відповідальність за домашнє насильство. Відтепер скоєння злочину на ґрунті статевої належності чи в присутності дитини, як і протиправні дії стосовно людини з інвалідністю, людини, яка має психічні розлади, зокрема порушення розумового розвитку, має обтяжувальні обставини.

Читайте також інструкцію для тих, хто зіткнувся з домашнім насильством

Окремо в законі йдеться про те, що злочин щодо подружжя чи колишнього подружжя або іншої особи, з якою винний перебуває чи перебував у сімейних або близьких стосунках, має обтяжувальні обставини. Відповідні зміни до Кримінального кодексу внесли, ухваливши закон про введення кримінальної відповідальності за домашнє насильство. Більшість його норм набудуть чинності через рік після публікації – 11 січня 2019 року.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: