Чоловіку подовжили термін ув’язнення нібито за порушення дисципліни

Дата: 12 Серпня 2015
A+ A- Підписатися

Парламент не скасовує норму, що подовжує термін ув’язнення за дисциплінарні порушення, хоча відповідний законопроект вже внесено.

Про це повідомляє координатор програм в Українській Гельсінській спілці з прав людини Андрій Діденко на сторінці спільноти “Пенітенціарна реформа в Україні”.

На відео, оприлюдненому Діденком, один із засуджених виправної колонії № 69 у Кременчузі розповідає, як його переслідують за ст. 391 Кримінального кодексу, за надуманих підстав намагаючись продовжити термін його ув’язнення.

Як пише “Дзеркало тижня“, практика покарання додатковим терміном – поширена технологія боротьби адміністрації виправних установ з особами, які нібито зухвало порушують режим утримання. Тобто будь-яка особа, яку адміністрація виправної колонії називає зухвалим порушником режиму утримання, може зазнати кримінального переслідування за ознаками кримінального злочину на абсолютно законних підставах. І це дозволяє додати певний термін ув’язнення до того, який вже майже відбув засуджений.

Андрій Діденко нагадав, що завдяки експертам Реанімаційного пакету реформ Роману Куйбіді та Михайлу Серебрякову в Верховній Раді зареєстровано законопроект № 2708 про скасування цієї норми закону, що містить брутальні порушення прав людини.

Експерт зазначив, що депутати пішли на канікули, і невідомо, чи буде ухвалено цей законпроект, бо довести парламентарям під час війни актуальність цього специфічного питання складно.

Нагадаю, що за різними даними за статтею 391 КК України щороку засуджують національні суди від 50-100 осіб, тобто додають до основного строку покарання до трьох років позбавлення волі за рішенням суду. З практики Харківської правозахисної групи за один термін відбування покарання засудженому (додаткові до 3-х років) додавалося тричі. І так можна без кінця, доки людина не згниє в неволі!“, – говорить Андрій Діденко.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: