Членство України в Міжнародному кримінальному суді буде позитивним для іміджу держави – євродепутатка

Дата: 13 Травня 2016
A+ A- Підписатися

Співголова фракції зелених у Європарламенті Ребекка Хармс хотіла б, щоб Україна приєдналась до Міжнародного кримінального суду, ратифікувавши Римський статут.

Про таке бажання вона заявила у коментарі Центру інформації про права людини

“Для сьогоднішньої української правової системи було б важливим та корисним ратифікувати Римський статут. Я вже не вперше закликаю до цього Україну. Важливість ратифікації підкреслювалося мною та моїми колегами в Європарламенті неодноразово. Тому хотілося б бачити, щоб ця справа була Україною вже зроблена. Переконана, що це в інтересах України, в тому числі, тому, що ратифікація статуту позитивно відобразиться на міжнародній репутації країни”, – сказала вона. 

Нагадаємо, 120 країн ратифікували Римський статут, але Україна досі не зробила цього.

За ініціативи президента України Петра Порошенка, у конституційних змінах в частині правосуддя з’явилась норма про відтермінування членства України в Міжнародному кримінальному суді на три роки.

Заступник голови адміністрації президента Олексій Філатов обґрунтував такий крок відсутністю практики приєднання країн до суду під час збройного конфлікту та необхідністю захистити українських військових від ризиків та наслідків від такого членства.

Однак українські правозахисники відкидають такий аргумент, пояснюючи, що парламент вже визнав юрисдикцію суду на подальші події в Україні.

За словами президента Європейського комітету із запобігання тортур та негуманного або принизливого ставлення Миколи Гнатовського, не ратифікуючи статут Україна втрачає низку прав, які випливають із членства в суді. Так, до прикладу, українці не можуть бути суддями, працювати в офісі прокурора тощо.  

Невідкладно ратифікувати Римський статут у квітні також закликала Парламентська асамблея Ради Європи.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter