Член ВККС заявив, що його намагаються звільнити з політичних мотивів

Дата: 02 Липня 2019
A+ A- Підписатися

Член Вищої кваліфікаційної комісії суддів України Андрій Козлов заявляє про те, що його намагаються звільнити з посади з політичних мотивів. 

Про це він розповів під час брифінгу в Українському кризовому медіацентрі. 

Інформація про ймовірне звільнення Козлова з’явилася 27 червня. Водночас звільнити його намагаються за рішенням Уповноваженої Верховної Ради з прав людини. 

Приводом для звільнення судді міг стати конфлікт між ним та іншими членами ВККС, який виник під час засідання комісії 12 червня. Тоді, як розповідав адвокат “Автомайдану” Роман Маселко, засідання залишили члени Громадської ради доброчесності та низка суддів, адже на ньому не хотіли звільняти суддю, який не пройшов перевірки ради доброчесності. 

Офіційно Козлова хочуть звільнити за нібито брак досвіду – 15-річного професійного стажу – і незупинене адвокатське свідоцтво. За його словами, до секретаріату Уповноваженої ВР з прав людини передали пакет документів, за якими комісія встановлювала перед призначенням Козлова членом ВККС, чи є у нього необхідний стаж. Також до секретаріату надсилали витяг з Єдиного реєстру адвокатів України про те, що суддя зупинив адвокатську діяльність у 2016 році. Крім того, документи про видавання та припинення адвокатського свідоцтва Андрій Козлов оприлюднив на своїй сторінці у фейсбуці.

Член ВККС зазначив, що пішов би з посади добровільно в разі, якби це відбувалося в межах переформатування Вищої кваліфікаційної комісії – або зі скороченням кількості суддів і переважною більшістю представників громадськості, обраних за аналогом Громадської ради доброчесності, або з рівною участю у ВККС представників суддівської влади, громадськості та міжнародних експертів.

“Часто лунають дуже слушні думки про необхідність переформатування комісії – щоб судді не мали більшості, тому що об’єкт реформування не може реформувати сам себе.  Але постає питання, чи ми хочемо на вакантні посади нові обличчя, які виправлять помилки нинішньої ВККС і зроблять певний поступ, чи замінити одних людей на більш лояльних”, – каже Андрій Козлов.

Він зазначив, що збирається оскаржувати офіційне рішення про звільнення, якщо воно з’явиться.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter