Чеське видання назвало українців фашистами в матеріалі про обрання Зеленського

Дата: 24 Квітня 2019
A+ A- Підписатися

Українське посольство в Празі вимагає вибачень від чеського видання, яке випустило колонку про результати виборів президента України під назвою “Єврей на чолі українських фашистів”.

Увагу на публікацію медіа посольство звернуло у Twitter.

Колонку журналіста Яна Фінгерланда видання Český rozhlas опублікувало на своєму сайті 23 квітня. У матеріалі журналіст, зокрема, розповідає про високий рівень антисемітизму в Україні, що не підтверджується даними експертів, які наголошували, що минулого року в Україні не зафіксували жодного нападу на ґрунті антисемітизму

“Іудаїзм Зеленського набув нового значення наприкінці кампанії, коли Порошенко, його опонент, посилив свій акцент на українському етнічному націоналізмі. Проте, якщо українці обрали Зеленського, який не використовує такі аргументи, з явною більшістю, це можна розглядати як відмову від шовінізму і пошуку нового, іншого шляху. Є, звичайно, ще питання українського антисемітизму, який, за даними опитувань, є високим, а кількість антиєврейських нападів зростає”, – пише Фінгерланд. 

Українських дипломатів обурили такі висловлювання. 

“Шановний Český rozhlas Plus, ви вважаєте, що з такою статтею все гаразд? Це огидно, і ми очікуємо вибачень”, – написали вони. 

У свою чергу журналіст Громадського Остап Яриш на своїй сторінці у Facebook зазначає, що західні медіа зараз часто акцентують увагу на етнічному походженні нового очільника держави. 

“Багато західних журналістів акцентують увагу на тому, що Україна вибрала єврея, тож це свідчить про відсутність антисемітизму. Виходять навіть заголовки “Україна – друга країна в світі після Ізраїлю, яка має єврейського президента і прем’єр-міністра”. Воно то так, загалом в країні євреї не мають проблем. Але таке враження, що деякі медіа просто не знають, за що ще вхопитись, окрім слів “comedian”, “TV show”, “unexeperienced”, і чіпляються за єврейство Зеленського як важливий фактор в цій гонці, – наголосив він. 

Як відомо, лише за минулий рік декілька українських чиновників опинились у центрі антисемітських скандалів. У липні головний військовий прокурор Анатолій Матіос дозволив собі такі висловлювання під час інтерв’ю, де натякнув, що “євреї хочуть залити кров’ю слов’ян українську землю”. Раніше українське МЗС відкликало свого консула з Гамбурга через те, що на своїй сторінці у Facebook він робив перепости малюнків зі стилізованою під український прапор свастикою, а в коментарях до своїх дописів писав, що “фашистом бути почесно”. Також у травні мер українського міста Сколе Володимир Москаль провів антисемітську лекцію, де розповів, що Україною править “московсько-ж*дівська влада”. Тоді чиновник, як йому здалось, провів аналіз Кабали та Тори. 

Редакція Центру прав людини ZMINA нагадує, що створення негативного образу етнічної, релігійної чи певної соціальної групи, твердження про моральні недоліки тієї чи іншої етнічної або релігійної групи та звинувачення її в спробах захоплення влади або в територіальній експансії є різними виявами мови ворожнечі.

Публічна трансляція та поширення висловів, які підпадають під вищеназвані характеристики, можуть бути кваліфіковані як розпалювання міжнаціональної ворожнечі (ст. 161 Кримінального кодексу України).

Про те, які ще бувають види мови ворожнечі, читайте в публікації “Чому мова ворожнечі потрапляє у ЗМІ і як цьому запобігти?

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: